+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hadisler Forumunda Günah İle İlgili Ayetler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Günah İle İlgili Ayetler


  Günah Ayetleri

  De ki: Rabbim ancak açık ve gizli kötülükleri, günahı ve haksız yere sınırı aşmayı, hakkında hiçbir delil indirmediği bir şeyi, Allah'a ortak koşmanızı ve Allah hakkında bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır.
  ’raf / 33


  Allah faizi tüketir (Faiz karışan malın bereketini giderir), sadakaları ise bereketlendirir Allah küfürde ve günahta ısrar eden hiç kimseyi sevmez.
  Bakara / 276


  Yine onlar ki, bir kötülük yaptıklarında, ya da kendilerine zulmettiklerinde Allah'ı hatırlayıp günahlarından dolayı hemen tevbe-istiğfar ederler Zaten günahları Allah'tan başka kim bağışlayabilir ki! Bir de onlar, işledikleri kötülüklerde, bile bile ısrar etmezler.
  Al-i İmran / 135


  Günahın açığını da gizlisini de bırakın! Çünkü günah işleyenler, yaptıklarının cezasını mutlaka çekeceklerdir.
  En’am / 120


  Vay haline, her yalancı ve günahkâr kişinin!
  Câsiye / 7


  Hayır! Bilakis onların işlemekte oldukları (kötülükler) kalplerini kirletmiştir.
  Mutaffifin / 14


  Eğer yasaklandığınız büyük günahlardan kaçınırsanız, sizin küçük günahlarınızı örteriz ve sizi şerefli bir yere sokarız.
  Nisa / 31


  Ufak tefek kusurları dışında, büyük günahlardan ve edepsizliklerden kaçınanlara gelince, bil ki Rabbin, affı bol olandır O, sizi daha topraktan yarattığı zaman ve siz annelerinizin karınlarında bulunduğunuz sırada (bile), sizi en iyi bilendir Bunun için kendinizi temize çıkarmayın Çünkü O, kötülükten sakınanı daha iyi bilir.
  Necm / 32


  alıntı
 2. Acil

  Günah İle İlgili Ayetler isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder