+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Faydalı İlim İsteme Duası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Forumacil
  Devamlı Üye

  Faydalı İlim İsteme Duası
  Faydalı İlim İsteme Duası

  اَللَهُمَّ اَنْفِعْنِي بِماَعَلَّمْتَنِي مَايَنْفَعُنِي وَذِدْنِي عِلْماً وَالْحَمْدُللهِ عَلَي كُلِّ حاَلٍ وَاَعُوذُ بِاللهِ مِنْ
  عَذاَبِ
  النّارِ

  OKUNUŞU:

  "AllÂhümme enfi'ni bi mâ allemtenî,Allimnî mâ yenfeunî ve zidnî ilmen. Velhamdü lillâhi alâ külli hâl . Ve eûzü bi'llahi min azâbi'n-nâr."

  ANLAMI:

  "Allah'ım, Bana öğrettiğin ilimden beni faydalandır. Faydalanacağım ilmi öğret.ilmimi arttır.Her Hal üzere Allah'a hamdolsun. Cehennem azabından Allah'a sığınırım." 2. Asel
  Bayan Üye

  Sıkıntılı Anlarınızda Okumanızı Tavsiye Ettiğimiz Dua

  Size Yardım Edecek Tek Kişi Rabbiniz dir.
  (Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!)(22)

  (Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Arş-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerîm.) (23)

  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

  “İstiğfara devam eden, her sıkıntıdan, her dertten kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır”

  “Lâ ilâhe illallah demek 99 belâyı defeder, en aşağısı sıkıntıdır.”

  “La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır”

  “Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.”

  “Sıkıntılı iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl” deyiniz!”

  “Sabah-akşam İhlas ve Muavvizeteyni [iki kuleuzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belâları, afetleri, sıkıntıları ve istemediğin şeyleri giderir.”

  “Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.”

  İmam-ı Rabbanî hazretleri, her türlü zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa La havle vela kuvvete illa billah okur, okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüz defa Salevat-ı şerife getirirdi.
+ Yorum Gönder


ilim isteme duası,  faydalı ilim isteme duası