+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Safer Ayında Okunacak Dualar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Safer Ayında Okunacak Dualar
  Safer Ayında Okunacak Duâlar


  Safer ayının ilk ve son çarşamba gecesi gece yarısından sonra, yeryüzüne nâzil olacak belâlardan biiznillah teâlâ muhafaza olmak için sabah namazından evvel dört rek'at nafile namaz kılıp birinci rek'atda, Fâtiha'dan sonra onyedi Kevser sûresi, ikinci rek'atda Fâtiha'dan sonra beş İhlâs-ı şerîf, üçüncüde Fâtiha'dan sonra bir Felâk sûresi, dördüncüde bir Nâs sûresi okuyup selâm verilip duâ edilecektir.
  Keza safer ayının son çarşambasının gecesi veya gündüzü iki rek'at namaz kılıp birinci ve ikinci rek'atda Fâtiha'dan sonra onbir İhlâs-ı şerîf okunacak, namazdan sonra yedi defa istiğfar edip el kaldırıp onbir defa Salât-ı Münciye ve sonlarında
 2. Mine
  Devamlı Üye

  yolculuk duası

  SIĞINIRIM TAN VAKTİNİN RABBİNE YARATTIKLARININ ŞERRİNDEN"
  (Felak Suresi'nden)

  Abdullah bin Ömer'in (r.a) rivayetine göre Resul-ü Ekrem (s.a.v) yolculuğa çıkarken devesine biner, üç defa tekbir getirdikten sonra şu duayı okurdu:
  "Bu vasıtayı bizim emrimize veren Allah 'ı tenzih ederim, yoksa bu vasıtaya yakın olmaya bizim gücümüz yetmezdi. Hiç şüphesiz, hepimiz Rabbimize dönücüleriz. Allah 'ım, Senden bu yolculuğumuzda hayır ve takva, amellerden de Senin razı olacaklarını dileriz. Ya Rabbi, bu yolculuğumuzu bize kolaylaştır, uzakları Sen yakınlaştır. Sonra da bizi taatinden ayırma. Allah 'ım, seferde Sahibimiz Sen, geride bıraktığımız ailemizin Vekili de Sensin. Allah 'ım, yolculuğun sıkıntılarından, manzaranın kötüye değişmesinden, mal ve aile hususunda kötü dönüşten Sana sığınırım."
 3. Asel
  Bayan Üye
  Musa Kazım (rahmetullahi aleyh)’e ait hapisten ve sıkıntılardan kurtulmak için okunacak bir dua

  Ey bütün sesleri işiten, kemiklere etten urbalar giydiren ve öldükten sonra onlara yeniden hayat veren Yüce Allah’ım! Ey günahlara bulaşmış kimseleri hemen cezalandırmayan, haddini aşanların kusurlarını görmezlikten gelerek onlara manevî kirlerinden arınma fırsatları veren Merhametliler Merhametlisi! Ey sayılamayacak kadar çok ve inkıtaya uğramayacak kadar da sürekli akıp duran iyiliklerin Sahibi! Birbirinden güzel isimlerinin hepsi hürmetine, özellikle de nezdinde gizli tuttuğun ve kullarından hiçbirine bildirmediğin ism-i a’zam hakkı için huzurunda yalvarıyorum: Ne olur, içine düştüğüm sıkıntılardan kurtulmam için nezdinden fereç ve mahreçler gönder!.
+ Yorum Gönder


safer ayı duası arapça,  safer ayında okunacak dualar,  safer ayi duasi arapça,  safer ayi duasi türkce,  safer ayı duası arapça metin