+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Göz Kaşıntısı Için Keten Tohumu Iyi Gelirmi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Göz Kaşıntısı Için Keten Tohumu Iyi Gelirmi
  Göz kaşıntısı için keten tohumu iyi gelir mi kısaca

  Arkadaşlar göz kaşıntısı için keten tohumu iyi gelir mi kısaca açıklar mısınız?
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Göz Kaşıntısı Için Keten Tohumu

  Gözlerde kaşıntı, göz enfeksiyonları, göz kuruluğu ya da alerji gibi bir dizi nedenler dolayı ortaya çıkmaktadır. Diğer belirtiler genelde göz ağrısı ve sulanma gibi durumlardır, ancak huzursuzluk yaratan göz yüzeyinde iltihap kadar, göz kapaklarında iltihap da yaşayabilirsiniz. Tedavi normalde kaşıntı ve diğer belirtileri giderecektir. Keten tohumu gibi bitkisel takviyeler, göz kaşıntısına yardım etmez, ancak keten tohumu göz iltihaplandığında, ona yardımcı olmakta yararlıdır.

  Keten Tohumu

  Keten bitkisinin bir ürünü, keten tohumu, sağlığınıza yararlı niteliklere sahip olabilir ve bu keten tohumu içindeki omega-3'ten kaynaklanmaktadır. Bu yağ asidi, kolesterol seviyelerini düşürmeye yardım etmede ve diğer sağlık sorunlarını önlemede, tedavi etmekte yardımcı olmaktadır. Omega-3 ayrıca, kaşıntıya sebep olan göz kuruluğu gibi bazı göz sorunlarıyla ilişkili olan iltihaplanmayı azaltmaya yardım edebilir.

  Nasıl Kullanılır?

  Doktorunuz normalde kaşıntı için sadece keten tohumunu tavsiye etmeyecektir. Ancak eğer iltihaplanma ya da doktorun keten tohumunun yardım edebileceğine inandığı bir durum varsa, takviye kullanmanızı önerebilir. Keten tohumu, yulaf ezmesi, salata ve diğer yiyeceklerin üzerine serpilebilen ezilmiş tohum ya da tüm olarak bulunmaktadır. Doktorunuz kapsüllerde ya da kaşıkla alınan keten tohumu yağını da önerebilir. Eğer doktorunuz belirtilere yardım için keten tohumu yağı önerir ise, genel sağlık durumunuz ve belirtilerinizin şiddetine bağlı olarak, ne kadar almanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

+ Yorum Gönder