+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Çocuklarda kusma ile ilgili bilgi çocuklarda kusma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çocuklarda kusma ile ilgili bilgi çocuklarda kusma
  kızım dün akşamdan beri yediği her şeyi çıkarttı.çok su içmek istiyor.içtikten beş dakika sonra tamamen içtiği suyu çıkarıyor.sabaha kadar bu böyle devam etti.
  ne yapmam gerekir?? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Çocuklarda Bebeklerde Kusma Rahatsızlığı

  Kusma, çocuğun bünyesine uymayan bir yiyecek yemesi, aşırı yeme, duygusal sarsıntı, kara ya da de-niz yolculuğu gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Ge-nellikle bağırsak enfeksiyonu kusmanın nedenidir. Ancak bu tür gıda zehirlenmelerinin dışında, bede-nin başka yerlerindeki, örneğin kulak ve bademciklerdeki enfeksiyonlar da kusmaya neden olabilir. Çocuk, kustuktan sonra solgun görünebilir ve üşüyebilir. Ancak bu belirtiler telaşlandırmamalıdır, çün-kü bir süre sonra kaybolacaktır.
  Yol hastalığı: Yolculuk, pek çok çocuğu rahatsız eder. Yolculuklarda önceden alınacak önlemlerin, te-daviden çok daha yararlı olduğunu unutmamak ge-rekir. Yol hastalıklarına karşı pek çok uygun antihistaminik ilaç vardır. Bu ilaçlar genellikle yola çıkılma-dan yarım saat önce alınır ve yol boyunca her yarım saatte bir uygun dozda verilir. Bu ilaçların uyku ver-meleri de, ayrı bir yarar olarak görülebilir.

  Kusma Hastalığı Tedavisi

  Çocuğa 6-8 saat süreyle bir şey yedirilmemeli, an-cak her 1-2 saatte bir ya da daha sık su verilmelidir. Kusma azaldıkça kızarmış ekmek, bisküvi gibi yiye-ceklere, giderek normal gıdalara geçilmelidir.

  Ne zaman doktora başvurmalı?

  Kusmayla birlikte karın ağrısı varsa, Kusma, 24 saaten uzun sürerse, Çocuğun ateşi varsa, Çocuk genellikle iyi görünmüyorsa
+ Yorum Gönder