+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Seyfi Teoman Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Seyfi Teoman Kimdir
  Seyfi Teoman kısa bilgileri

  1977 Kayseri doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra Polonya Ulusal Sinema Okulu Lodz’da film yönetmenliği eğitimi aldı. 2004 yılında çektiği kısa filmi Apartman, ulusal ve uluslararası pek çok festivalde gösterildi ve ödüller aldı.


  Seyfi Teoman.jpg
  İlk uzun metrajlı filmi Tatil Kitabı, 58. Berlin Film Festivali’nin kabul edilen tek Türkiye yapımı film oldu. 2008’de Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde dünya galası yapılan film, Türkiye’de ‘Ulusal Yarışma’ bölümünde yer aldığı 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film ve FIPRESCI Ödülleri’ni kazandı.Geçen yıl Berlin Film Festivali’nde Altı Ayı için yarışan “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” filminin yönetmeni Seyfi Teoman, doğum gününde ağır trafik kazası geçirdi.
  Teoman akşam saatlerinde Bakırköy E-5 Karayolu’nda motoruyla kaza yaptı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan genç yönetmen, hemen yoğun bakıma alındı. Teoman’ın beyin kanaması geçirdiği ve durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Yakınları ve sevenlerinin tomografi sonucunu merakla beklediği Teoman’ın durumunun kritik olduğu bilgisi başta sinema dünyası olmak üzere sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Teoman, İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale alan “Tepenin Ardı” filminin de yapımcılarından biriydi.

 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Seyfi Teoman bilindiği gibi türkiyenin ünlü film yapımcılarından yönetmenlerinden ve son olarak senaristlerinden biridir. aslın da Seyfi Teoman bilindiği gibi türkiyede ekonomi mezunu olarak eğitimini bitirmiştir. ancka yurt dışında sinema eğitimini almıştır.
+ Yorum Gönder