+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Galip Tekin kimdir , Galip Tekin hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Galip Tekin kimdir , Galip Tekin hayatı
  Galip Tekin kimdir


  d. 20 Nisan 1958, Konya), fantastik ve bilim kurgu tarzdaki eserleriyle tanınan çizgi romancıdır.

  Gırgır dergisinde yetişmiş önemli çizerlerden biri olan Galip Tekin' in Oğuz Aral döneminin Gırgır' ında, komik, fantastik ve absürd öyküler çizerek başladığı çizgi romanları, giderek daha çok bilim kurguya yaklaşmış ve mizahi olmaktan uzaklaşmıştır. Bir dönem çizgi roman denince akla gelen ilk isim olan Galip Tekin, Gırgır' da Oğuz Aral döneminin bitmesinden sonra hemen hemen bütün mizah dergilerinde çalıştı. Çizerliğinin yanı sıra Taksim' in bir dönemki en popüler barı olan Kemancı' nın ortağı ve işletmecisi olan Galip Tekin, aynı zamanda üniversitelerde çizgi roman dersleri vermektedir.
  galiptekin7.jpg
  Sevilen bazı öyküleri Alavarza, Delik, Son Neoplan, Tursuntur olarak sayılabilir. Haftalık dergilerde devamı haftaya şeklinde uzun soluklu yayınlanan bu öyküler 2011 senesinde albümleştirilerek yayınlanmaya başlandı.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Galip Tekin bilindiği gibi türkiyenin yetenekli ve ünlü çizgi romancılarından biridir. bunun dışında Galip Tekin fantastik ve bilim kurgu türünde yapmış olduğu çizgi romanları ile tanınmaktadır. bunu dışında bir kaç tane çizgi romanını okudum gerçekten de hikayeleri güzel çizimleri de harika idi.
+ Yorum Gönder