+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Gebelikte Lazer Tehlikeli Mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Gebelikte Lazer Tehlikeli Mi?
  Gebelikte Lazer Tehlikeli Mi?

  Lazer (Laser) ışık enerjisi kullanan bir tekniktir. Ortaya çıkan elektromanyetik ışıma röntgende kullanılan X-ışınlarından farklıdır ve doku içinde ilerleme özelliği yoktur. Işın sadece işlemin yapıldığı alana örneğin sadece yüze etki eder ve etki alanı sadece birkaç milimetre ile sınırlıdır. Bu nedenle anne karnı içindeki bebeğe ulaşması ya da zarar verebilmesi mümkün değildir.

  Benzer şekilde radyo dalgaları ile çalışan epilasyon sistemlerinde de bebek ile ilgili bilinen bir risk söz konusu değildir. Bu cihazlar x-ışını ile çalışan röntgen cihazlarına göre daha düşük ferakans ve enerjide radyasyon ile çalışmaktadırlar. Bundan daha önemlisi söz edilen radyasyon iyonize edici özelliği olmayan radyasyondur. İşlem bittiğinde ortada radyasyon da kalmaz. Bu nedenle gebelikte kullanımı ile ilgili bilinen bir risk söz konusu değildir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Gebelik döneminde kullanılan lazer bebeğe zara vermez röntgende kullanılan ışık sistemi damarlarda ilerleme özelliğine sahipken lazerde kullanılan ışınlar damarda ilerlemez ve bebeğe zarar vermez. Epilasyonda kullanılan ışınlarında bebek üzerinde her hangi bir yan etkisi bugüne kadar görülmemiştir.
+ Yorum Gönder