+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Normal Doğumun Üstünlüğü Neden Normal Doğum Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Normal Doğumun Üstünlüğü Neden Normal Doğum
  Normal Doğumun Üstünlüğü Neden Normal Doğum

  Daha acılı olduğu inancının aksine, sancı çekme evresinin sonunda doğum gerçekleştiği andan itibaren, herşeyin normale dönüşü ve lohusalığın başlangıcı ile devamı sürecinin çok daha kolay geçtiği kesin.

  Normal doğum sayesinde bebeğe anestezi uygulaması yapılmamış oluyor. Annenin ve bebeğin hastaneden ayrılması çok daha kısa bir zamanda oluyor. Anne normal yaşantısına çok daha çabuk dönüyor ve bebeğiyle daha çok ilgilenebilme şansı buluyor. Anestezinin etkisinden çıkmak gibi bir zorunluluk olmadığından, bebeği emzirmeye daha hızlı başlayabiliyor.
  Sezeryan yöntemi ile doğum yapan kadınların dikişlerin iyileşmesi sürecini yaşamak durumunda, normal doğumda böyle bir süreç hiç yaşanmıyor. Doğum sonrası kilolarını vermek, normal doğum yapan kadınlarda çok daha hızlı oluyor. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Normal doğum öncesi sancı çekilse de doğumun bitiminden sonra her şey normale döneceği için anne için daha çabuk bir iyileşme süreci başlayacaktır. Normal doğumda bebek anesteziye maruz kalmayacağı için daha sağlıklı ve sakin olacaktır. Normal doğumda anne daha çabuk toparlandığı için bebek ile daha rahat bağ kurmakta ve daha kolay emzirmektedir.Buda bebeğin daha sakin omasını sağlayacaktır. Normal doğum yapan kadınlar daha kolay kilo vermektedir.
+ Yorum Gönder