+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda PTT’den Para Transferi Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  PTT’den Para Transferi Nasıl Yapılır
  PTT'DEN PARA TRANSFERİ HAKKINDA KISACA BİLGİ


  PTT’den Para Transferi Nasıl Yapılır.jpg

  Ucuz Para Transferi UPT Nedir Nasıl Nerden UPT Yapılır,PTT ile Havale Nasıl Yapılır, Neler Gereklidir,postane para gönderme, ptt bank havale, ptt den havale, ptt den havale nasıl yapılır, ptt den para çekme, ptt den para gönderme, ptt den para yollama hakkındaki bilgiler.

  Günümüzde yakınlarınıza, arkadaşlarınıza, internetten yürüttüğünüz işlerde mektupla para göndermek – almak güvenli bir yöntem değildir. Güvenli bir para transferi yapabilmeniz için bir banka ya da postane havalesi kullanmalısınız.

  Banka havalesi çoğumuzun yaptığı işlemdir diye tahmin ediyorum. Ancak bankalar ile problem yaşamış ya da herhangi bir sorun nedeniyle banka havalesi yapamadığınız gunceliz.net durumlarda para gönderme / alma işlemlerinizi PTT ile de yapabilirsiniz. Üstelik çok basit.
  PTT’ den havale nasıl yapılır? (PTT’den para gönderme)

  Öncelikle göndereceğiniz paranın sahibinden adını, soyadını, bulunduğu yerdeki il / ilçe ptt şubesini (atıyorum Denizli merkez ptt şubesi) bilgilerini öğrenip herhangi bir ptt şubesinden bu kişinin adına parayı yatırıyorsunuz.
  PTT üzerinden gönderilen para (PTT’den para çekmek)

  Yukarıdaki işlem yapıldıktan sonra, alıcı bulunduğu yerdeki ptt banka gider. Şube çalışanına kendi ismine para gönderildiğini, kimin gönderdiğini (ad, soyad) söyleyip kimliğini verir. Ardından şube çalışanı, transferi doğrular ve alıcıya bir dekont uzatır. Alıcı adını soyadını ve imzasını atar, parasını alır gider.
 2. DİLAN
  Üye

  Eskiden para mektup veya bir kişi aracı ile gönderilirdi. Günümüzde ise her şey gibi para göndermek de artık çok kolay ister bankamatikten ister bankalardan kolay bir şekilde gönderilir.
 3. Ziyaretçi
  uptla para yollarken kac rakamli sifre verilir?
+ Yorum Gönder


ptt den para gönderme,  postaneden para gönderme,  postaneden isme para gönderme,  ptt ile para gönderme,  ptt para yollama,  ptt para gönderme