+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Binicilik Nasıl Oynanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Binicilik Nasıl Oynanır
  Binicilik Sporu Hakkında Bilgiler
  Binicilik.jpg

  At terbiyesi, engel atlama, kros gibi ana bölümlerden oluşan bayan ve erkek sporcuların bir arada yarıştığı olimpik atlı spor dalı.

  Binicilik sporunun tarihi, İnsanın atı ehlileştirerek binmeye başladığı ilk çağlara dayanır. 4 bin yıllık geçmişiyle en eski spor dallarından biri olarak kabul edilir. M.Ö. 688′de Yunanlılar Iskitler’den öğrendikleri biniciliği “araba yarışları” biçiminde olimpiyat yarışma programına aldılar. 16.yy’da ilk binicilik okulu İtalya’nın Napili kentinde açıldı. At ve binicilik, İslam dünyasında özellikler Türkler arasında önemli bir yer tuttu. Osmanlı İmparatorluğu döneminde köyden büyük şehirlere kadar hemen her kesimde binicilik yarışmaları düzenlendi. Sultan Abdülaziz düzenlediği yarışlar sayesinde bu spor dalına verilen önemi arttırdı. 1913′te Mahmut Şevket Paşa, Sipahiocağı’nı kurdular. Bu ocak sayesinde özellikle ordu, biniciliğimizin en önemli kaynağı haline geldi. 2. DİLAN
  Üye

  At Türkler için büyük önem taşımaktadır. Bunu tarihteki öneminden de anlamak mümkün. Çağımızda daha çok spor alanında kullanılan at, çeşitli oyunlar oynanmaktadır.
+ Yorum Gönder


binicilik,  binicilik nasıl oynanır,  at biniciliği,  binicilik sporu,  binicilik kaç kişiyle oynanır,  BİNİCİLİK