+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Fizik Tedavide Havuz Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fizik Tedavide Havuz Nedir
  Fizik tedavide havuz nedir kısaca

  Lütfen arkadaşlar bana fizik tedavide havuz ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?
 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Fizik Tedavide Havuz Hakkında Bilgi

  Suyun fizik tedavide kullanılması, tıbbının en iyi olanaklarından biri aslında. Su, peş peşe devam eden hareketleri kolaylaştırıyor. Düşme, çarpma ve hasarları iyileştiriyor. Havuzda fizyoterapi, nörolojik ve ortopedik tüm hastalıkların tedavisine yardımcı oluyor. Sağ tarafı ya da sol tarafı felçli hastalarda, trafik kazası geçirenlerde, suda iltihap riski olmayanlarda, bel fıtığı operasyonu geçirenlerde, protezli hastalarda bu tedaviye başvurulabiliyor.

  Bölge Hastanesi'nde, belinden aşağısı hiç tutmayan hastaları bile havuza almayı sağlayan bir cihaz bulunuyor. Bu cihaz, dengeyi sağlamada, ayakta ve oturmada zorluk çeken hastalar için kullanılıyor. Yaralarının kapanmış olması yeterli, bir parça hareket edebilirse havuzda tedaviye cevap vermesi mümkün oluyor. Hastaya korse giydirilerek cihaza bağlanıyor. İncitmeden havuza indiriliyor. Bacakları ve kollarının çalışması için yavaşça hareket yaptırılıyor.

  Havuz tedavisi, anne adaylarının da suda hareket ederek rahatlamasını sağlıyor. Kaslarını yumuşatıyor, harekete geçiriyor. Obezite sorunu yaşayan hastalar ise yerçekimine karşı sıkıntılı oldukları için çok çaba sarf etmeden, kalp sıkışması yaşamadan stressiz bir şekilde zayıflayabiliyor.

+ Yorum Gönder