+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Evlenmeye nasıl karar verilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Evlenmeye nasıl karar verilir
  Evlenmeye nasıl karar verilir
  Biriyle Evlenmeye Nasıl Karar Verilir?


  Doğru eş seçimi, doğru evlilikler doğurur. Sevgilinizle evlenip evlenmemekte kararsız kalıyorsanız, doğru eş nasıl seçilir başlıklı bu yazımı okumanızda fayda var. Bakalım, hayatımızdaki kişi, doğru kişi mi? Evlilikte mutlu olmak, mutlu bir evlilik yaşamak ve eşimizle bir ömür boyu anlaşarak tabiri caiz ise gül gibi geçinmek için nelere dikkat etmeliyiz? Eş seçiminde dikkat etmemiz gereken belli başlı kurallar olduğunu biliyor muydunuz?

  Yazıma başlamadan önce size çok önemli bir uyarı yapmak isterim. Sevgili hanımlar, başarılı bir evlilik yapmanın sırrı birbirinizin en iyi arkadaşı olmaktır.

  Bakın, doğru eş nasıl seçilir..

  Doğru evlilik için doğru eş seçimi önemlidir. Ufak gibi görünen bazı ayrıntılara dikkat ederek, yanlış bir evlilik yapmanın önüne geçebilirsiniz.

  1. Adım

  Kendinizi tanıyın

  İlk olarak, evlilikten neler beklediğiniz konusunda karar verin. Doğru eşi bulmak için; kendinizi tanımak, eşinizden neler beklediğinizi, nasıl bir ilişki hayal ettiğinizi bilmek önemlidir.
  2. Adım

  Değerlendirme yapın

  Kusursuz insan olmadığını kabul edin. Karşınızdaki insanın da olumsuz yönleri mutlaka vardır. Bu olumsuzluklara kızmak yerine, sizi ne derece etkileyebileceğini düşünüp değerlendirin.

  3. Adım

  Onunla tatile gidin

  Beraber tatile çıkın. Farklı mekanlarda, farklı tecrübelerde nasıl davranacağını görebilir ve birlikte geçirdiğiniz bu sürede onu daha iyi tanıyabilirsiniz.

  4. Adım

  Ailesini tanıyın

  Evlenmeyi düşündüğünüz kişinin ailesini tanıyın. Birçok evliliğin, ailesel ve çevresel faktörler yüzünden dağıldığını unutmayın.

  5. Adım

  Flört edin

  Karşınızdakinden emin olmak için, flört dönemini her zaman uzun tutun. Eş adayınızı her yönüyle tanıyana kadar, flört döneminizi bitirmeyin.
  6. Adım

  Danışın

  Karar vermekte zorlandığınız durumlarda sizden daha tecrübeli birine danışın. Aileniz ve evli arkadaşlarınız bu konuda size yardımcı olabilir.
  Eğer hayatınızda doğru kişi olduğunu düşündüğünüz biri varsa 3 yanlışın 1 doğruyu götürmesine izin vermeyin.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  ilk önce tasadüfle tanışılır yada sokakta bir birlerini görürler severler ve çıkmaya başlarlar ondan sonra ilişkilerini ilerletmek isterler ve söz keserler okul bitene kadar sonra evlenip çoluk çocuk sahibi olurlar ve mutlu yaşarlar.
+ Yorum Gönder


evlenmeye nasil karar.verilir