+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Aşk evliliği ömrü uzatıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Aşk evliliği ömrü uzatıyor
  Aşk evliliği ömrü uzatıyor  Aşk evliliği ömrü 8 yıl uzatıyor, akıl sağlığını koruyor Bir incelemeye göre aşk, evlilik, evlat sevgisi, hayvan beslemek; insanları sağlıklı, mutlu, dinç ve kırışıksız tutmaya yetiyor. Rutgers Üniversitesi'ne göre aşk da tıpkı çikolata gibi, beynin dopamin salgılamasını sağlıyor.

  Bu salgı da ruh halini, enerji seviyesini yükseltiyor, odaklanmayı kolaylaştırıyor. Aşk, koku alma duyusunu keskinleştiriyor. Evlilik ve aşk ikilisi, akıl sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Chicago Üniversitesi'nin bulgularına göre, evli çiftlerde psikiyatrik vakalar daha az görülüyor. Brown Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre evliler, bekarlara oranla daha az hastalanıyor. Ömür ortalama 8 yıl uzuyor. Dartmouth Üniversitesi, iyi bir evliliğin yılda fazladan 100 bin dolar kazanmaktan daha fazla mutluluk verdiğini, baba olmanın erkekleri daha ılımlı yaptığını kaydetti.

  HÜCRELER ÇOK HIZLI YENİLENİYOR

  Columbia Üniversitesi uzmanlarına göre de evlilik insanı gençleştiriyor, hücreler çok daha hızlı yenileniyor. Michigan Üniversitesi uzmanlarına göre ise romantik film izleyen erkeklerde progesteron seviyesi artıyor ve uysallaşıyorlar. John Hopkins Üniversitesi akademisyenleri, 'Çiftler arasındaki fiziksel temas, antidepresan etkisi yapıyor' dedi.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Ömrü uzatıyor demeyelim de daha dinç olmamızı sağlıyor. Yani insan aşık olunca her şeyden güzel anlamlar çıkarabiliyor. Bu yüzden dertten ve sıkıntıdan ister istemez uzak duruyor.
+ Yorum Gönder