+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Evlilik Yeni Bir Hayat Mı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Evlilik Yeni Bir Hayat Mı?
  Evlilik Yeni Bir Hayat Mı?

  İş, alışveriş, yaşam, yeme, içme, gezme gibi vb. konuları saymazsak eğer, insan hayatının 3 ana temel konudan oluştuğunu göreceksiniz. Bu konular insanlarda içgüdüsel gibi bir hareket oluyor. Bu hareketler, bekarlık, evlilik ve daha sonrasını da tekil yaşam alıyor.
  İşte insan hayatını değiştiren en büyük nokta bekarlıktan evliliğe geçiştir. Evliliğin görünüşte basit ama içine girdiğinizde çıkılması güç bir girdap gibi olduğunu göreceksiniz. Erkeklerin ve kadınların hayatlarında 3 ana konu vardır. Erkeklerin hayatlarında bekarlıkta flört, askerlik ve evliliktir. Kadınlarda ise gençlikte aşk, evlilik ve anneliktir. Her ikisinde ortak olarak yaşantılarında evlilik yer almaktadır. Kadın ve erkeğin ortak yaşamda birleşmesi evliliğin ilk adımlarını oluşturur. Türkiye’de evlilik genelde geleneklere bağlıdır.

  Ülkelere, illere, bölgelere göre evlilik tarzları farklı ve renkli oluyor. Evlilik uzlaşma (fedakarlık) sanatıdır ve cesaret ister. İnsanlar kendi isteklerine göre eşlerle evlenmek isteyeceklerdir. Pek çoğumuz masal kahramanı prensler/prensesler ararız. Mükemmel birini bulmanız mümkün değildir. Ama az da olsa mükemmel birini oluşturmakta sizin elinizdedir.

  YENİ bir hayata başlamadan önce nasıl bir evlilik yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Evliliğin temelleri evlenme şekline göre atılmıştır. Her evlilik yeni bir hayat ve yeni bir ortak yaşamdır. Evlilik iki bireyin birbiriyle anlaşma şeklidir. Bu bireyler birlikte sürdüreceği bu hayatı kendilerine göre şekillendirip, kendilerine göre yön vereceklerdir. Eğer sorunların üstesinde gelebilirlerse, hayatları mutlu ve sevecen geçer, şayet sorunları aşamazlarsa kendi içlerinde kavrulur giderler. İşte bu sorunları yaşamadan önce yeni bir hayata nasıl başladığımızı görelim. Evlenmeden önce başlangıç olarak, erkekler ve kadınlar hakkında bilmediğiniz yönleri öğrenin.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Evlenmenin fayda ve mahzurları, şahıstan şahısa göre deşişir. Kimisi için evlenmek dünya ve ahıret saadetine sebeptir. Kimisi için ise mahzurlu olabilir. Günümüzde, çiftlerin çoğunluğu bir diğerinden eşiti olarak davranış beklemektedir. Bu her çağ ve her kültürde geçerli değildir.
 3. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  Aslında evlilik bir nevi yeni bir hayattır çünkü ailenizden artık ayrılır kendi ailenizi kendiniz kurarsınız bundan dolayı kişilerin evlenmesi onlar için yeni bir hayat anlamındadır.
+ Yorum Gönder