+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Zamanında bir adım atmayan tembel sonradan yüz adım atar ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Zamanında bir adım atmayan tembel sonradan yüz adım atar ile ilgili kompozisyon
  zamanında bir adım atmayan tembel sonradan yüz adım atar ile ilgili kompozisyon 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  zamanında bir adım atmayan tembel sonradan yüz adım atar ile ilgili kompozisyon örneği

  Güne uyandık azimle hırsla umutla

  Bugün değişicek olan tek şey bir önceki günden daha fazla çalışıcak olmamızdı . Halbuki küçükken okula gitmemek için ne haylazlıklar yapmıştık hatırlamazmısınız ? Ateşim var diyip dereceyi sıcak çaya koymaK Ardı arkası kesilmeyen hasta taklitleri tebeşir tozu bile içmemişmiydik hatta ? Ama büyüyünce anladık hayat hep önümüze zoru getiriyor Zoru başarmak için çalışmak çalışmak için okumak okumak için azimimizin olması lazımdır.

  Aslında hepsi birbiriyle bağlantılı şeylerdir birini yaptımı gerisi çorap söküğü gibi gelir. Ama biri olmadanda başarının yollarından yürüyemeyiz. Aslında bunların en başı azimdir Siz hiç azmi olmadan başarıya ulaşmış bi insan gördünüzmü Nasıl bu kadar kesin konuşuyorsun diyenler olabilir size kendimi gösterebilirim örnek olarak Sınavlara çalışmaya bile tenezzül etmeyen Hayatta plan yapmayan birisiydim Sınavlardaki hit notum 70 di Oda belki zorla kaç sınavımdan bi sınavımdır okulun ortalarından birden bire kendime başarı hakkında düşünürken neden olmasın dedim kendi kendime yavaş yavaş çalışma hırsına bürünmüştüm bile matematiğim 35 ken 92 fennim 60 ken 90 oldu hatta sorularla bile arası olmayan ben test kitabı bile aldım diyebilirim.Tabi bunların hepsi bir anda olmadı hiçbişeyin biranda olmadığı gibi Bayaa zaman alıp zaman ve sabır gerekrisede sonucu görmeye değdi açıkcası . Başarıya giden yolda düşmeden yürüyebilmek için sonucu düşünmeniz yetecektirzaten iyi bi sonucu gören bi insan nasıl çalışma isteğinden vazgeçe bilirki ? Sonucu düşünerek gece ikilere kadar kalıp gözlerinizi ağrıtmanın elleriniz koparcasına yazı yazmanın sizden başka kimsenin yararına olmayacaktır . Hatta böle desekde arkanızdan kuyunuzu kazanlar bile olacaktır diyebilirim bu yüzden görünmez bir zırh edinmeniz iyi olacaktır.Başarıyı elde ettiğinizde her ne kadar engel çıksada siz yinede güne bugunkü uyandığınız gibi azimle hırsla umutla uyanın
+ Yorum Gönder


zamanında bir adım atmayan sonradan kompozisyon