+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Türkiyede Ve Dünyada Göz Altı Torbaları Plastik Cerrahi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Türkiyede Ve Dünyada Göz Altı Torbaları Plastik Cerrahi
  Türkiyede Ve Dünyada Göz Altı Torbaları Plastik Cerrahi

  Göz kapaklarının derisi vücuttaki en ince deri olduğu için, göz hareketleri ile birlikte göz kapağı derisi giderek bollaşır kırışır ve sarkmaya başlar. Göz dış kenarlarında kaz ayağı denilen kırışıklar oluşmaya başlar. Gözaltında yanakların üst sınırında derin bir oyuk ortaya çıkar. Bu durum ise bollaşan yanak derisinin aşağı sarkmasın sonucudur.

  Standart göz kapağı ameliyatlarında göz kapağı derisi, deri altındaki ince kas tabakası ve göz torbalarını dolduran yağlar alınır. Günümüzde ise yağ dokusunun alınması konusunda daha konservatif davranılmakta, ancak gerekiyorsa yağ dokusunun sadece fazlalık oluşturan miktarı alınmaktadır. Günümüzde bu işlemlere ek olarak göz etrafında da bazı ek girişimler, sonucu daha iyileştirmektedir. Öncelikle göz altında yanağa doğru inen derin bir çukur varsa bu çukur mutlaka doldurulmalıdır. Standart alt göz kapağı ameliyatları bu sorunu çözmez, hatta daha derinleştirebilir. Bu çukur gözaltı torbalarını oluşturan yağların aşağı doğru yayılması ve yanakların yukarı kaldırılması ile giderilir. Bu şekilde elmacık kemiklerinden alt göz kapaklarına doğru uzanan kesintisiz dümdüz bir yüzey oluşturulur. Yanaklarda ciddi bir sarkma varsa bu durum düzeltilebilir. Bunun için yanak yağ dokusu yukarı doğru çekilerek asılır.

  Üst göz kapağı için eğer alın ve kaşlar gözlerin üzerine yığılmışsa bu durumda, şakak germe (temporal lifting) ve veya kaş kaldırma ile kaşlar doğru konuma alınmalıdır. Daha sonra üst göz kapağında hala sarkma varsa üst göz kapağı estetiği ile bu durum da düzeltilir.

  Göz kapağı estetiği ya da göz altı torbaları estetik ameliyatında en korkulan komplikasyon ise alt göz kapağında aşağı doğru çekilme olmasıdır. Bunun nedeni alt göz kapağından fazla deri çıkarılması ya da flebin doğru dikilmemesi olabilir. Bunu önelmek için ameliyat lokal anestezi altında hastaya özel bir pozisyon verdirilerek deri fazlalığı ölçülerek çıkarılır. Ameliyat 1-1.5 saat sürebilir. Sadece göz altı torbaları ameliyatı ise ortalama 45 dakika sürebilir. Ameliyattan sonra hastanede kalmak gerekmez. Ameliyat sonrasında göz kapaklarında şişme ve morluk oluşabilir. Şişlikler ve morluklar 3-5 günde geçer. Ameliyat sonrası ağrı kesici ve antibiyotik kullanılır. Dikişler 5. günde alınır. Göz kapaklarının son şekli ise 3-6 ayda ortaya çıkar. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Plastik cerrahi ameliyat yapıldıktan sonra insan vücuduna daha çok zarar veriyor.göz altı torbaları ileri ki yaşlarda görülmeye başlıyor.Bence olduğunuz gibi kalın her yaşın ayrı bir güzelliği var.
+ Yorum Gönder


göz altı torbaları ameliyatı fiyatı