+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Türkiyede Ve Dünyada Burun Estetiği Fiyatları Plastik Cerrahi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Türkiyede Ve Dünyada Burun Estetiği Fiyatları Plastik Cerrahi
  Türkiyede Ve Dünyada Burun Estetiği Fiyatları Plastik Cerrahi


  Burun estetiği ameliyat fiyatları 2500 ytl den başlayarak 9000 ytl ye kadar
  çıkmaktadır.

  Ameliyat yaşı,

  Estetik burun operasyonu yaptırmak için hem anatominin hem de ruhsal yapının olgunlaştığı ortalama 18 yaş alt sınırdır.

  Ameliyat öncesi görüşme,

  Ameliyat öncesi görüşmede;nefes alma durumunu ve burun iç yapılarını değerlendirmek için endoskopik muayene yapılır.Hastanın burun fotografları çekilip bilgisayar üzerinde ameliyat sonrası oluşacak muhtemel şekil görülür.

  Ameliyat tekniği,

  Ameliyatta burun kemikleri zarif kesiciler ve mikromotor ile kesilip-törpülenerek şekillendirilecek,kapalı tenik özelliği olarakta burun dışınızda iz kalmayacaktır.

  Burundan nefes alma zorluğu, septum deviasyonu denen burun orta duvar eğriliği ile yaşanmaktadır. Bu durumlar tespit edilirse ameliyat sırasında düzeltilecektir.(Septorhinoplasti operasyonu olarak adlandırılır)

  Ameliyatta ihtiyaca göre,hump dediğimiz burun üstündeki çıkıntı çıkarılır,burundaki eğrikik düzeltilir,burun sırtı, burun ucu, burun delikleri şekillendirilir, burun içindeki kesiler kendiliğinden eriyen iplerle kapatılıp burun dışına özel bantlar yapıştırılır ve bir hafta kalacak plastik atel yerleştirilir.

  Ameliyat sonrası verdiği rahatsızlıklar nedeniyle tampon kullanılmaz.

  Anestezi türü ve ameliyat süresi,

  Ameliyat genel anestezi altında yapılır,ortalama 2-2,5 saat sürer.

  İyileşme süreci,

  Ameliyat sonrası ilk gün yüze soğuk uygulama ve basit ağrı kesici ilaçlar hastayı rahatlatır.Hasta 1 gece hastanede kalıp ertesi gün eve döner.

  Ameliyattan 2-3 gün sonra en fazla olmak üzere hafif bir ödem (şişlik) ve morluk oluşabilir ki,bu da sonraki günlerde hızla geriler.

  Ameliyattan ortalama 5.-7. gün sonra burun üzerindeki plastik atel ve bantlar çıkarılır.

  Ameliyattan yaklaşık 5-7 gün sonra normal hayata geri döner,yolculuk yapabilir ve işinize başlayabilirsiniz.

  10-15.günlerde yürüyüş şeklinde sizi fazla yormayacak aktiviteler yapmanızda fayda vardır.Ancak,tempolu egzersiz ve yüzmeye başlama zamanı ameliyat sonrası 3.ya da 4.hafta olmalıdır.

  Gözlük kullanımı ortalama 1.ayda hafif çerçeveli bir gözlükle başlanabilir.(Lens kullanan hastalar,ameliyat sonrası 2-3.gün lenslerini kullanmaya başlayabiliyorlar.)

  Burnunuza travma alabileceğiniz sporlara ve dalmaya 2.aydan önce başlamamalısınız.

  Burun şeklinin tam olarak oturması ortalama 3-6 ay olacaktır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Türkiye de neredeyse en fazla yapılan estetik türü burun estetiğidir. ancak burun estetiği yapmak isteyenlerin belli bir fiyat ödemeleri gerekmektedir. bir burun estetiği için yapılan estetiklerin fiyatları 2500-9000 tl ile arasında yapılmaktadır.
+ Yorum Gönder


türkiyede burun estetik fiyatlari