+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Türkiyede Meme Küçültme Plastik Cerrahi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Türkiyede Meme Küçültme Plastik Cerrahi
  Türkiyede Meme Küçültme Plastik Cerrahi

  Meme küçültme, doğum sonrasında ya da aşırı kilo alma sonucunda ya da hormonal nedenlerle aşırı büyüyen meme boyutlarını küçültme amacıyla yapılabilir. Meme küçültme ameliyatı ile aşırı büyüyen meme nedeniyle oluşabilen sırt ağrıları, sütyen askısının yaptığı omuz ağrısı, omuzda çökme, meme altlarında pişik, egzema ya da mantar enfeksiyonları gibi yakınmalar düzeltilebilir. Meme küçültme ameliyatı tüm bu rahatsızlıkları büyük oranda düzeltecektir. Meme büyümesinin nedeni ayrıca meme içinde birçok bayanda bulunan fibrokistik kitlelerin büyümesi olabilir.

  Meme küçültme ameliyatı için şartlardan biri eğer yakında doğum yaptıysanız, hemen ameliyat olmanız sakıncalıdır. Meme dokusu içinde hala süt üretimi devam ettiği için yapılacak ameliyat sonrasında iltihaplanma riski çok yüksektir. Bu nedenle meme küçültme ameliyatı için süt kesildikten sonra altı ay geçmesi gerekir.

  Meme küçültme ameliyatında aynı zamanda meme dikleştirme de yapılmış olur. Meme küçültme ameliyatının dileştirme uygulamasından farkı, meme küçültme işleminde meme dokusu çıkarılırken, meme dikleştirme işleminde sadece fazla olan deri dokusu çıkarılır. İksinde de meme başı olması gereken daha yukardaki hesaplanan yerine alınır. Meme başının geleceği yer, hastanın vücut ölçülerine göre hesaplanır. Ayrıca meme başı halkasında genişleme varsa, halka 4 - 4.5 cm olan ideal ölçülerine küçültülür.
 2. Mesport
  Moderators

  Meme küçültme ne kadar sürer ? Ameliyat sonrası nasıldır ?


+ Yorum Gönder