+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Kilo vermek için akşam belli bir saatten sonra yememek işe yarar mı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kilo vermek için akşam belli bir saatten sonra yememek işe yarar mı?
  Kilo vermek için akşam belli bir saatten sonra yememek işe yarar mı? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Kilo vermek için akşam belli bir saatten sonra yememek işe yarar mı?
  Akşamları saat kaça kadar yemek yemeliyiz? Akşamları yemek yememek zayıflatır mı? Aslında bu sıkıntı bende de var. Akşam olunca iştahım artıyor ve mutlaka bir şeyler yemek istiyorum. Ekmek tüketimi de akşamları fazla oluyor dikkat ederseniz. Akşamları çok daha az yemek yiyerek zayıflamak kolay. Hem de hiç diyet yapmaksızın zayıflayabiliriz. Bunun için yapmamız gereken her akşam belli bir saatten sonra yeme eylemini bitirmek.

  kilo-vermek.jpg

  Zayıflamak için yeme alışkanlığımı komple değiştirmeliyiz. Kilo almamıza sebep olan alışkanlıklarımızı tespit ederek, tamamen hayatımızdan kaldırmalı ve kendimize yepyeni bir yeme düzeni belirlemeliyiz. Nerede yanlış yaptığımızı ve neden şişmanladığımızı kendimiz tespit edemeyiz. Bu durumu bir diyetisyen gözetiminde ele almalıyız.

  NEDEN ŞİŞMANLIYORUZ VE NASIL ZAYIFLAYABİLİRİZ?

  AKŞAMLARI ÇOK YEMEK ŞİŞMANLATIYOR, OBEZİTEYE NEDEN OLUYOR

  Bütün gün yediklerinize dikkat edip akşam kendinizi kontrol edemiyorsanız; enerji ve kan şekeri dengenizi iyi kuramıyorsunuz demektir. Bunun için gün boyunca yediklerinizi gözden geçirin.

  Çabuk kana karışıp kan şekerini yükselten ve kısa süreli enerji veren poğaça, bisküvi, şeker ve çikolata gibi basit şeker içeren besinler tüketiyorsanız; akşam açlık krizi geçirmeniz normal.
+ Yorum Gönder