+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Safer Ayında Okunacak Duâlar türkçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Safer Ayında Okunacak Duâlar türkçesi
  Safer Ayında Okunacak Duâlar türkçesi 2. Mine
  Devamlı Üye

  Safer Ayında Okunacak Duâlar


  Peygamber Efendimiz(ASM) Safer ayının ilk ve son Çarşambası(bu sene aşağıdaki duayı belaların def edilmesi için öğle ve ikindi namazı arasında yüz(100) defa okumayı tavsiye buyurmuştur:


  “Ya dâfi’al belâyâ. İdfa anna’l belâyâ. Fallâhu hayrun hâfizan ve hüve erhamürrahimin. İnneke alâ külli şey’in kadîr”

  safer-ay-nda-okunacak-du-lar.jpg

  Meali: Ey belaları def eden Allahım! Belaları bizden uzaklaştır. Allah muhafaza edicilerin en merhametlisidir. Muhakkak ki senin kudretin her şeye yeter.” Âmin.

  -------------  Safer ayının ilk ve son çarşamba gecesi gece yarısından sonra, yeryüzüne nâzil olacak belâlardan biiznillah teâlâ muhafaza olmak için sabah namazından evvel dört rek'at nafile namaz kılıp birinci rek'atda, Fâtiha'dan sonra onyedi Kevser sûresi, ikinci rek'atda Fâtiha'dan sonra beş İhlâs-ı şerîf, üçüncüde Fâtiha'dan sonra bir Felâk sûresi, dördüncüde bir Nâs sûresi okuyup selâm verilip duâ edilecektir.
  Keza safer ayının son çarşambasının gecesi veya gündüzü iki rek'at namaz kılıp birinci ve ikinci rek'atda Fâtiha'dan sonra onbir İhlâs-ı şerîf okunacak, namazdan sonra yedi defa istiğfar edip el kaldırıp onbir defa Salât-ı Münciye ve sonlarında

  okunacaktır.
+ Yorum Gönder


safer ayında okunacak duaların türkçesi