+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda dil sevgisi ile ilgili atasözleri ve özdeyişler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  dil sevgisi ile ilgili atasözleri ve özdeyişler
  acil ödevim var lütfen yardım edin dil sevgisi ile ilgili atasözleri ve özdeğişler 2. Mine
  Devamlı Üye

  Dil Sevgisi İle İlgili Atasözleri ve Özdeyişler

  dil-sevgisi.jpg

  Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.
  Mustafa Kemal Atatürk

  Türk demek dil demektir. Millet olmanın en önemli
  özelliklerinden birisi de dildir. Türk Milleti'ndenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk Kültüründen ve Türk Toplumundan olduğunu ileri sürerse buna inanmak doğru olmaz."
  " Millî duygu ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin millî ve zengin olması, millî duygunun gelişmesinde başlıca etkendir. Türk Dili dillerin en zenginlerindendir Yeter ki bu dil, bilinçle işlensin."
  " Türk Dilinin kendi benliğine, aslındaki güzellik ve zenginliğine
  kavuşması için bütün devlet kuruluşlarımızın özenle ilgili olmasını isteriz."
  " Türkiye Cumhuriyeti'nin Resmî Dili Türkçe'dir. Resmî işlerde Türk Dilinin kullanılması gerektiğini herkes bilmelidir."
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

  dille ilgili sözler Mustafa Kemal Atatürk'den
+ Yorum Gönder


dil sevgisi,  türkçe ile ilgili özdeğişler