+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Kış Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kış Ile Ilgili Hikaye Örneği
  kış ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Kış Ile Ilgili Hikaye Örneği

  KIŞ

  Öğretmen çocuklara şimdi herkez birer kar tanesi olsun ve halıya düşsün der .sonra çocuklara olduğunuz yerde sessizce uzanmalarını söler ardından klasik bir müzik açılır öğretmen Kardan Adama Ne Oldu adlı hikayeyi çocuklara anlatır ve daha sonra hikayeyi çocukların tamamlamasını ister.

  KARDAN ADAMA NE OLDU

  ‘Kar ne kadar da güzel yağıyor’dedi Mehmet.’Evet’ dedi annesi,’çok güzel yağıyor.’O gün öğlene kadar kar yağdı.Her yer bembeyaz oldu.Mehmet’in arkadaşları çoktan dışarı çıkmışlardı.Mehmet annesinden izin istedi.
  -Anneciğim dışarı çıkabilirmiyim?dedi.
  -Tabii çıkabilirsin ama iyice giyinmelisin,dedi
  Mehmet montunu,şapasını eldivnlerini giydi.Atıkısını taktı ve dışarı çıktı.Arkadaşları kartopu oynuyordu.O da onlara katıldı.Çok eğleniyorlardı.Mehmet:
  -Haydi,kardan adam yapalım,dedi.Karları yuvarlayıp kardan adam yaptılar.Gözüne,ağzını,burnunu,süpürgesini,atkı ve şapkasını da taktılar.kardan adam çok güzel oldu,ama çok üşümüşlerdi,birbirlerine iyi akşamlar deyip evlerine gittiler.
  Ertesi sabah çok güneşliydi.Mehmet penceresinin perdesini açıp kardan adama baktı ve birden çok şaşırdı……. Çocukların gözleri açmaları istenilir ve dışarıya baktığında ne görmüş olabilir diye çocuklara sorulur herkese söz hakkı verirlir.

 3. Ziyaretçi
  gözlerine inanamadı,kardan adamın gözleri,burnu,ağızı,atkısı,süpürgesi ve şapkası yerde duruyordu.çünkü ogün hava çok güneşli ve güzeldi.Kardanadam erimişti.
+ Yorum Gönder