+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Ege Bölgesi Forumunda Çınarcıkta gezi yerleri, çınarcık gezi rehberi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Çınarcıkta gezi yerleri, çınarcık gezi rehberi
  Çınarcık Gezi Rehberi


  İstanbul'a 2 saat uzaklıkta şirin bir yer Çınarcık
  İstanbul'un stresinden, kalabalığından, trafiğinden sıkıldınız mı? Ufak bir tatil için yakın bir yer mi arıyorsunuz? Uzun bir yolculuk telaşı çekmeden, keyifmi yapmak istiyorsunuz?

  Öyleyse binin bir ada vapuruna ve anlatın bütün sıkıntılarınızı denizin mavisine. Bomboş sakin bir kafayla kendinizi bulun Çınarcık sahillerinde.

  İskeleden indiğinizde yoğun bir kalabalık ile karşılacaksınız. Bu durum korkutmasın sizi. Çınarcık sanki gizli bi çizgiyle ikiye bölünmüş gibidir. Bir tarafta cafelerden, gazinolardan gelen müzik sesleri. Bir tarafta ise; upuzun sahil yolunda, sadece siz ve dalgaların kıyıdaki taşlara çarpmasından çıkan o hiç bir enstrümanda bulamayacağınız eşsiz ses size eşlik edecek olan.

  NE YESEK?

  Eğer tatil, deniz deyince aklınıza deniz mahsülleri geliyorsa, iskelenin biraz ilerisinde Marina Restoran var, kalamarı ve tekir balığı çok enfes.
  Çınarcık'ta iskele civarında çok sayıda küçük büfelerde tost, kumru, sandviç gibi aperatif yiyecekler bulabilirsiniz.
  Seçeneğiniz kebap tarzında birşeyler ise; Dilek Ağacı Restoran güzel bi tercih olur. Restoranın kapısından içeri ağaç kovuğunun içinden geçerek giriyorsunuz. Ağacın içinden geçerken dilek tutmayıda unutmayınKimbilir belki dileğiniz gerçek olur.
  Ve Çınarcığın özel olan tadlarından biride meşhur Çınarcık Dondurmasıdır.Dondurmacının önünde oluşan kuyruktan nerede olduğunu bulmak hiçde zor değil.

  NEREDE KALSAK?

  Çınarcık'ta kalmak için çok seçenek olmasada isteğinize göre biryer bulabilmeniz mümkün. Deniz manzaralı bir pansiyon arıyorsanız, merkezdeki Çınarcık Motel tam istediğiniz gibi full manzara. Daha sakin doğa ile içiçe merkezden uzak bir yer tercih ederseniz, Kestanelik civarında Nilgün pansiyon yeşilliklerin içinde çok şirin bir pansiyon.

  NEREDE GÜNEŞLENSEK?

  a2saatuzaklktairinbirye.jpg

  Aslında Çınarcığın tüm sahil şeridinde güneşlenme gibi bir imkanınız var. Denizi içinde söylenebilecek şey, sabah erken saatlerde çok güzel olan deniz suyu, akşam üzeri 5-6 civarı çıkan hafif bir rüzgarla bozulabiliyor. Sahilinin taşlık olan kısmına belediye yetkilileri kumluk yapabilmek uğruna çok uğraş vermişler, fakat olmamış. Doğa sanki bütün nimetlerini kum plaj için harcamış.

  Kum plajda, şezlonga ya da sıcacık kumlara yatıpta bir tarfta uzanan mavinin, öbür tarafta yeşilin tonlarının keyifini sonuna kadar yaşabileceğiniz bir yer. Kum plajda yanyana sıralanmış ve birbirlerinin aşağı yukarı aynısı olan beachlerde; beyaz şezlonglar, renkli şemsiyeler, müzik, çeşitli animasyonları, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
  Beachlerin birbirlerinden tek farkı dj ler araclığı ile çalınan müziklerin tarzlarının farklı olması.

  NEREDE EĞLENSEK?

  Çınarcığın gece hayatı için Bodrum gibi bir çoşku beklemeyin. Merkezde ister bir çay bahçesinde yakamozu seyredip huzur bulun. İster iskelenin çevresindeki gazinolarda canlı müzik dinleyin ya da Çınarcığın en meşhur eğlence yeri olan Kale Disko'yu tercih edin. Kale Disco üstü açık bir mekan, duvarları kale surları biçiminde olan bir disko.Yüksek sesli müzik ve kalabalık bir ortamda eğlenmeyi sevenlere, iyi eğlenceler

  a2saatuzaklktairinbirye (1).jpg 2. EHLİMAN
  Bayan Üye

  İstanbul ve çevresinde yaşıyorsanız şehrin kalabalık ve gürültüsünden uzak tatil geçirmek isteyenler için güzel bir mekan. Sessiz ve sakin bir yer olduğu gibi çok da şirin.
+ Yorum Gönder


istanbul çınarcık,  çınarcık gezi yazısı,  çınarcık gezi rehberi