+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Karl August Von Steinheil Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Karl August Von Steinheil Kimdir
  Karl August von Steinheil Kimdir Hayatı kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Karl August Von Steinheil Hakkında Bilgi

  Carl August von Steinheil (12 Ekim 1801 - 14 Eylül 1870) bir oldu Alman fizikçi , mucit , mühendis ve astronom
  Steinheil doğdu Ribeauvillé , Alsace . O okudu hukuk içinde Erlangen 1.821 beri
  . Daha sonra okudu astronomi yılında Göttingen ve Königsberg . Yakın Perlachseck babasının malikanesi yaşayan ederken astronomi ve fizik çalışmalarını sürdürdü Münih . 1832'ye kadar 1849, Steinheil için profesör oldu matematik de ve fizik Münih Üniversitesi .

  Karl August Von Steinheil.jpg


  1839 yılında, Steinheil kullanılan gümüş klorür ve fotoğraf yapmak için bir karton kamera olumsuz Sanat ve Müzesi'ne Münih Frauenkirche sonra almak için negatif bir resim çekmeden, olumlu nesne üzerinde bir bakış, gerçek siyah ve beyaz üreme . üretilen fotoğraf 4 cm çapında yuvarlak vardı, yöntemi daha sonra "Steinheil yöntemi" olarak adlandırılır. Bu ilk oldu dagereotip yılında Almanya .

  1846 yılında, Steinheil gitti Napoli ağırlık ve ölçü birimleri için yeni bir sistem kurmak için. Üç yıl sonra, o Kurulu'na atandı Telgraf Avusturya Ticaret Bakanlığı. Steinheil bir tasarımı ile görevlendirildi telgraf tüm imparatorluk için ağ ve Deutsch-Österreichischer Telegraphenverein (Alman-Avusturya Telegraph Derneği) oluşturmak için yardımcı oldu. 1851 yılında, o başlayan İsviçre telgraf ağı. Steinheil konservator (as Münih döndü küratör matematik-fizik koleksiyonları ve Ticaret Bakanlığı bakanlık sekreteri) Bavyera .

  1854 yılında, kurduğu CA Steinheil & Söhne , optik-astronomik şirketi. Şirket inşa teleskoplar , spektroskoplar ve fotometreleri - Steinheil en buluşlarından biri, parlaklık ölçmek için kullanılır. CA Steinheil & Söhne de gözlem için büyük teleskoplar üretilen Uppsala , Mannheim , Leipzig , Utrecht . Şirket ayrıca üretilen refrakter ve reflektörler gümüş kaplı aynalar. Gümüşleme oluşturmak için süreci Steinheil arkadaşı tarafından geliştirilmiştir Justus Liebig . 1862 yılında, Steinheil oğulları şirket yönetmek yolverme.

  Steinheil Münih öldü Bavyera Eylül 1870 14.
  Alter Sudfriedhof mezarlıkta gömüldü

  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder