+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Anton Staus Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Anton Staus Kimdir
  Anton Staus Kimdir Hayatı kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Anton Staus Hakkında Bilgi

  Anton tıkanıklık (* 5 Eylül 1.872 yılında Heidelberg -eldiven ev, † 21 Temmuz 1.955 yılında Pullach yılında Münih ) bir Alman oldu makine mühendisi ve astronom .

  Tıkanıklık mekanik mühendisliği okudu Technische Hochschule de Karlsruhe . 1.904 Doktora orada Dr.-Ing. ve daha sonra öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1899'da Baş oldu Mühendisi . 1914 yılında Ulusal Mühendislik Okulu'nda profesör olarak atandı Esslingen am Neckar . Patlak vermesinden Birinci Dünya Savaşı tıkanıklığı ilk bu pozisyonu olamazdı. O rütbesiyle görev teğmen bir olarak balon gözlemci Batı Cephesi'nde. Kasım 1918'de, onun oldu profesörlük Esslingen rekor. İşte o esas odaklı ısı makineleri . O savaşta uğradığı bir hastalık sonucunda, 1930 yılında emekli zorunda kaldı. Aynı yıl Pullach taşındı.

  Yoğun meşgul makine mühendisliği reçel yanı sıra astronomi ve iyileştirilmesi teleskoplar ve teleskop bağlar. Bir lise öğrencisi olarak o astronom bir aile dostu ile bir araya geldi Max Wolf Heidelberg kendi kim olduğunu Gözlemevi kurmak ve başa olan fotoğraf keşif asteroitler istihdam.

  Tıkanıklık 1 keşfetti Bir fotoğrafik plaka asteroid (335) üzerinde Eylül 1892 Roberta . Bu fotoğraf ile keşfedildi onikinci asteroit, oldu.

  Karlsruhe-Rüppurr olarak tıkanıklık için 1905 yılında özel bir kurulan gözlemevi olan temel aracı bir olan bir teleskop 20 cm ile diyafram genişliği oldu. O "Bruce teleskop" yapımında Max Wolf desteklenen Heidelberg Devlet Gözlemevi kral sandalye . Pullach taşındıktan sonra o da orada bir gözlemevi öğretti. Teleskoplar yapımında geniş bilgi ile, sık sık uzman ve amatör astronom ziyaret ve tavsiye istedi. Bu yüzden örneğin hız kazandırdı Anton Kutter geliştirilmesi Schiefspiegler . O kitapta deneyimlerini yayımlanan "Fernrohrmontierungen ve barınaklar," hangi 1952 yılında ortaya çıktı ve bugüne kadar birçok amatör astronomlar kendi için esin kaynağı oldu.

  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder