+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Anton Pannekoek Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Anton Pannekoek Biyografisi
  Anton Pannekoek Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Anton Pannekoek Hakkında Kısaca Bilgi

  nb1w.jpg

  Pannekoek 1891 matematik ve Leiden fizik okudu. O üniversiteye gitti önce bile o astronomi ile ilgilenen ve Polaris değişkenliği okudu. Bir öğrenci olarak, Samanyolu hakkında daha fazla Araştırmalar Gerekliliği, ilk makale yayınladı. Onun çalışma bitirdikten birkaç yıl sonra o tezini yazdı Leidse Sterrewacht (Leiden Gözlemevi), çalışmaya başladı.

  Edward Bellamy en Eşitlik okuduktan sonra, Pannekoek inanmış bir sosyalist oldu ve Karl Marx'ın teorileri çalışmaya başladı. Yakında Pannekoek Hollandalı ve Alman hem de dergiler için yazma, iyi bilinen bir Marksist yazar oldu. Gözlemevi yaptığı işinden memnun ona Almanya Sosyal Demokrat Parti tarafından finanse edilen okulda öğretim görevlisi oldu Berlin, geçmek için yol açtı. Onun radikal görüşler yakında Alman hükümeti ve sendikalar hem derde onu.

  Birinci Dünya Savaşı patlak verdiğinde o Hollanda'da tatil oldu. Almanya'ya dönen engellenir, bir kimya ve fen bilgisi öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Çünkü onun Marksist sempati Leidse Sterrewacht onu geri istedim rağmen, hükümet muhalefet ile bu sonbaharda yaptı. Bunun yerine, Amsterdam belediye meclisi ilk yarı zamanlı profesör olarak ve tam bir profesör olarak da 1932 yılında, onu 1925 yılında Amsterdam Üniversitesi'nde bir randevum var.

+ Yorum Gönder