+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Khwarizmi Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Khwarizmi Biyografisi
  Khwarizmi Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Khwarizmi Hakkında Kısaca Bilgi  Abū ʿ Abdullah Muhammed ibn Musa el-Khwarizmi [not 1] (c. 780, Khwārizm [2] [4] [5] -. C 850) bir Farsça oldu [1] [2] [3] matematikçi, astronom ve coğrafyacı sırasında Abbasi İmparatorluğu, Bağdat'taki Bilgelik Evi bir bilim adamı.Kelime el-Khwarizmi Al-Khwarithmi dolayısıyla Latince çevirisi gibi klasik Arapça telaffuz edilir.
  On ikinci yüzyılda, Hint rakamları üzerine çalışmaları Latin çevirileri Batı dünyasına ondalık konumsal sayı sistemi tanıttı. [5] Tamamlama ve Dengeleme tarafından Hesaplama üzerine yaptığı özet halinde Kitap Arapça lineer ve ikinci dereceden denklemlerin ilk sistematik çözüm sundu. Şimdi çalışmaları daha eski Hint ya da Yunan kaynağa göre olduğu bilinmesine rağmen Rönesans Avrupa'da, o, cebir asıl mucidi olarak kabul edildi. [6] O Ptolemy Coğrafya revize ve astronomi ve astroloji yazdı.
  Bazı kelimeler matematik el-Khwarizmi katkıları önemini yansıtmaktadır. "Cebir" el-Jabr, o ikinci dereceden denklemleri çözmek için kullanılan iki işlemlerden birini türetilmiştir. Algoritmi'nin, onun adının Latince formundan Arap rakamları ve algoritma kök. [7] Onun adı da (İspanyolca) guarismo [8] ve (Portekiz) algarismo ki, anlamı her iki haneli kökeni olduğunu.

+ Yorum Gönder