+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Dünya Tarihi Forumunda Dünyadan İnanılması Güç Olaylar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Dünyadan İnanılması Güç Olaylar
  Dünyadan İnanılması Güç Olaylar Nelerdir
  Hayattan(tarihten) bazı ilginç olaylar…
  İKİZLER

  Lewis ailesinin 1939 yılında ikiz erkek çocukları oldu.

  Ailenin durumu, bu, iki çocuğun bakımına yetecek kadar parlak olmadığından, ikizlerden birini evlatlık vermek zorunda kalırlar. Ayrılan iki kardeş ancak aradan 40 yıl geçtikten sonra bir araya gelebildiler. Ve bir araya geldikleri gün de gariplikler ortaya dökülmeye başladı.İki kardeşe de James adı verilmişti, ikisi de eğitimlerini avukat olarak tamamlamışlardı.

  İkisi de, mekanik aletlere ve halıcılığa meraklıydılar hem de ustalık derecesinde. İkisi de evlenmişlerdi ve ikisinin eşlerinin adı da Linda idi ve de birer oğulları olmuş, ikisi de adlarını James Allan koymuşlardı.

  Her iki James Allan da ikişer kez evlenmişler ve ikisinin de ikinci eşlerinin adları Betty idi. Sıkı durun; ikisinin de köpeği vardı ve isimleri Toy’du. Ve ikisi de her yaz Florida, ST Petersburg’da tatil yapıyorlardı. Bu olaya inanmayanlar, Digest dergisinin, 1980 yılı Ocak sayısını okuyabilirler.


  GELİNİN UĞURSUZLUĞU

  İtalya Turin’de Prenses Maria Del Pozzo, Dük Aosta ile 1867 yılının 30 Mayıs’ında evlendiler. Nikah izleyen günlerde ise şu olaylar meydana geldi :
  Prensesin terzisi odasında kendisini asmış olarak bulundu…
  Saray baş kapıcısı boğazını keserek yaşamına son verdi…
  Nikah töreni hazırlıklarından sorumlu albay, güneş çarpması sonucu öldü…
  Çift balayına çıkarken, balayı trenine yol veren görevli, trenin altında kalarak yaşamını yitirdi…
  Sarayın başyaveri attan düşüp öldü…
  Muhafız Alayının en kıdemli kişisi kendini vurdu…
  Daha sonra, yani bu altı ölümden, tam altı ay sonra Dük ve Prenses boşandılar…
  KRAL VE 21 SAYISI

  Fransız Devrimi’ nin bahtsız kralı on altıncı Louis, daha çocukluk çağlarında garip bir yabancı adam tarafından ziyaret edilir.

  Adam, bu genç kral adayını uyarmak istemektedir. Ona, 21 sayısının kendisi için tehlikeli olacağını ve ömür boyu onu korumak için her ayın 21’inde onun yanında olmak istediğini söylemektedir.

  Fakat Louis, adamdan hoşlanmaz ve onu saraydan dışarı attırır. Adam son anda, karga-tulumba götürülürken “21 sayısı seni öldürecek” diye haykırır.

  Aradan uzun yıllar geçer ve devrim patlar. Kral ve Kraliçe kaçarlar iken Varennes Ormanı’nda yakalanırlar, tarih 21 Haziran 1792…

  Devrim Konseyi 21 Eylül’de krallığı lağvedip, cumhuriyeti ilan etti ve 21 Ocak 1793’te ise Kral 16. Louis giyotinle idam edildi. Ne dersiniz, idam edilirken o garip adamı düşünmüş müdür acaba?…. 2. Esma
  Devamlı Üye

  Dünya'da inanılması güç bir çok olaylar yaşanmış ve yaşanmaktadır. Bu gibi olaylar akılda kalıcı ve insanı hayrete düşüren olaylardır. İnsanların kafasında bir çok soru ve merak bırakarak tarihe geçmekteler.
+ Yorum Gönder


inanılması güç olaylar,  dünyada inanılması güç olaylar ,  dünyadaki inanılması güç olan olaylar,  inanilmasi güc olaylar,  inan,  tarihte inanılması güç olaylar