+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda Ayetlerle Cennet Nedir ve Nasıl Bir Yerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Ayetlerle Cennet Nedir ve Nasıl Bir Yerdir

  Ayetlerle Cennet konusu


  Cennet Nasıl Bir Yerdir.gif

  Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi: “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem): ‘Cennete ilk girecek zümrenin yüzleri ayın ondördüncü gecesindeki sureti gibi parlaktır. Onların ardı sıra girecek olanlar ise, semadaki en keskin ışıklı büyük yıldızın parlaklığı üzeredirler. Sonra cennetlikler bunların ardından birçok menziller ve derecelerdir. Onlar cennette bevl etmezler, pislik ve dışkı çıkarmazlar, sümkürmezler, tükürmezler. Onların cennetteki tarakları altındır, terleri misktir, buhurdanlıklarının udu Hind ududur. Onların her biri için iki zevce vardır ve zevceleri Huru’l-İyn’dir. Bunlardan her birinin kemiğinin iliği letafetinden dolayı etinin üstünden görünür. Onların ahlakı bir tek adamın ahlakı üzeredir, vücutları da ataları Âdem’in uzunluğu üzeredir ki, o altmış ziradır yaklaşık otuz metre. Cennetlikler arasında ihtilaf ve düşmanlık yoktur. Onlar sabah-akşam Allah’ı tesbih ederler’ buyurdu.
 2. Fatma
  Administrator

  Cennet, mü’min ve muttakiler için mükâfat olarak hazırlanmış ebedi kalacakları bir meskendir. İslâm'da Cennet" hakkında ayrıntılı bilgi Kur'an'da, hadislerde ve geleneksel tefsirlerde bulunmaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Cennet bu dünyada iyi ameller işleyen insanların allah tarafından mükafatlandırıldıkları yerdir. kuranı kerimde cennetin o muhteşem güzelliklerinden bir çok ayette bahsedilmektedir. cennetin nasıl bir yer olduğunu söylemek için kelimeler kifayetsiz kalır.
+ Yorum Gönder


cennet nasıl bir yerdir,  cennet nasıl bir yer,  cennet,  cennet nedir,  cennet nasıl,  cennet nasıldır