+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Temizlikle ilgili kıssalar ve temizlik hakkında sureler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Temizlikle ilgili kıssalar ve temizlik hakkında sureler
  Temizlik konusunda sureler

  *Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. (8/11)

  Elbiseni temizle. (74/4)

  *Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (5/6)
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Temizlik imandan gelir. Temizlik imanın yarısıdır. Gibi hadislere bakılacak gibi olursak temizlikte bir ibadet şekli gibidir. Temizliğin dindeki yeri büyüktür.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Temizlik dinimizde en önem verilen şeylerden biridir. temizlik ibadet bile sayılır. abdest almak gibi. ayrıca insan sadece dış temizliğini gerçekleştirmez ayrıca ruhani kirlerden arınmak için temizlik yapar.
+ Yorum Gönder


temizlik ile ilgili kıssalar,  temizlikle ilgili kıssalar,  temizlik ile ilgili kissalar,  temizlikle ilgili kissalar,  temizlik hakkında kıssalar,  kissa temizlikle ilgili