+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Çevremizde Canlılar Ve Canlıların Ortak Özellikleri Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Çevremizde Canlılar Ve Canlıların Ortak Özellikleri Nelerdir

  Çevremizde Canlılar Ve Canlıların Ortak Özellikleri nelerdir biliyor musunuz?


  Çevrremizde doğada bulunan milyonlarca canlı türü bulunmaktadır.Bu canlıların bir bölümü karada bir bölümü deniz ve tatlı sularda yaşarlar.Çevremizde yaşayan Canlılar dünyası bitkiler ve hayvanlar olmak üzere iki büyük gruptan meydana gelmektedir.İnsanlar çevresindeki canlı varlıklardan yararlanabilmek için onları incelemek ve araştırmak gereği duymuşlardır.Bu sebeble hayvanlar ve bitkiler dünyası insanlar için bir araştırma konusu olmuştur hep.
  Çevremizde Canlılar Ve Canlıların Ortak Özellikleri Nelerdir.jpg
  Nerede yaşıyor olursak olalım çevremizde birçok canlı varlık bulunmaktadır. Çevremizde bulunan bu varlıklar, yakın ve uzak çevremize bağlı olarak farklılık göstermektedir.

  Çevremizde bulunan hayvanlar ve bitkiler canlı varlıklardır.

  Çevremide bulunan bütün canlı varlıkların kendilerine özgü farklı şekilleri ve büyüklükleri olduğu gibi bazı ortak özellikleri de bulunmaktadır.

  Çevremizdeki Canlılar


  Hayatlarını sürdürmek gelişip büyümek için beslenirler.

  Yaşamlarını sürdürmek için saolunum ve boşaltım yaparlar.

  Çevrelerindeki uyartıları alır ve bu uyartılara tepki verirler.

  Türlerinin devamını sağlamak için ürerler.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  çoğunlukla hepimiz suyla besleniyoruz, tüm canlılar doğar yetişir ve ölür buda ortak özellik üreme özellikleri var ortak özellik olarak
+ Yorum Gönder


çevremizdeki canlilar nelerdir