+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Kil hamuru, çocukları hem eğlendirir hem sakinleştirir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Kil hamuru, çocukları hem eğlendirir hem sakinleştirir
  Kil hamuru nedir?

  Arkadaşlar hemen bana kil hamuru hakkında bir kaç tane bilgi yazabilir misiniz?

  Malzemeler: Plastik bardak, kil hamuru, boya, pul, yapıştırıcıYapılışı: Kil hamuru ince motor hareketlerini geliştirmek, parmak kaslarını güçlendirmek için ideal bir malzemedir.

  Oyun hamurundan daha sert olduğu için çocuğun kaslarını daha fazla kullanması gerekir. Ayrıca toprakla oynamak çocuklara her zaman iyi gelir. Stresini alır ve sakinleştirir. Çocukların gergin olduğu zamanlarda kil hamuru ile oynamak hem eğlendirir hem ortamın havasını değiştirir. Kalemlik yapmak için, önce kil hamuru küçük parçalara bölünür. Oklava ile ezilir. Bardağın dış kısmına yapıştırıcı sürülerek inceltilmiş hamur yapıştırılır. Boyamadan önce kuruması için 2 saat kadar beklenir.
  Kuruyunca boyanır ve üzerine pul ve boncuklar yapıştırılarak süslenir. Katkıları için Bahçelievler Fatih Çocuk Yuvası öğretmenlerine ve küçük Halit Akgün'e teşekkür ederiz.


  Kil hamuru nedir1.jpg

  Kil hamuru nedir2.jpg


  Kil hamuru nedir3.jpg

  Kil hamuru nedir4.jpg

  Kil hamuru nedir5.jpg

  Kil hamuru nedir6.jpg


  Şemsinur Özdemir
 2. Seyran
  Devamlı Üye

  Kil hamurları çocukların çok sevdiği ve çocukların stres attıkları bir oyun malzemesidir.çocuklar stresli olduklarında bu oyun hamurlarıyla oynayabilir farklı şekillere sokarak gayet iyi bir şekilde eğlenebilir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Kil hamuru yapıştırıcı un ,kil su tuz vb. maddelerle hazırlanan bir hamurdur. Çocuklar hamur oynayarak küçük kaslarını güçlendirme imkanı buldukları gibi aynı zamanda eğlenme fırsatı da bulmuş olurlar.
+ Yorum Gönder


kil hamurundan tabak,  kil hamurundan şekiller,  kil hamurundan yapilan şekiller,  kil hamuru fırınlanırmı,  kil hamuru tasarla,  kilden yapılan şekiller