+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Çocuk Örgüleri Forumunda Anlatımlı Bebek Yelek Modeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Anlatımlı Bebek Yelek Modeli
  Anlatımlı Bebek Yelek Modeli  anlat-ml-bebek-yelek-modeli.jpg

  tek parça bebek yeleği:tek parça olarak örülüyor hiç bir yerinde dikiş yok arka alt kısımdan başlıyorsunuz.nako bebe ipi ve 3 nolu şişleri kullanın.örneğe 100 ilmek atarak başlayın 6 sıra haroşa ördün kennar bantlar için 8 ilmek ayırdıktan sonra örneği kurun.
  1.sıra renkli iple 4 ilmek ör,1 ilmek kes.1 ilmek artır.2 ilmek ör,1 ilmek artır,1 ilmek kes, 4 ilmek ör,1 ilmek kes ,1 ilmek artır.Bu şekilde sıra sonuna kadar gelinir.Sonra beyaz iple 8 ilmek haroşa örülerek sıra tamamlanır.

  2.sıra ters örgü örülür.

  3. sıra beyaz iple haroşa örüldükten sonra 3 ilmek ör,1 ilmek kes, 1 ilmek artır,4 ilmek ör, 1 ilmek artır,1 ilmek kes,2 ilmek ör,1 ilmek kes,1 ilmek artır,4 ilmek ör,1 ilmek artır.1 ilmek kes,2 ilmek ör,1 ilmek kes,1 ilmek artır.Sıra sonuna kadar gelinir.

  4.sıra Ters örgü örülür.

  5. sıra 2 ör 1 kes ,1 artır.6 ör 1 artır,1 kes,(4 ilmeği 2 ilmeğe düşür.)1 kes,1 artır,6 ör 1 artır.1 kes,1 kes,1 artır.6 ör 1 artır. Sıra sonuna kadar devam et.

  6.sıra ters örgü örülürkenn,renkli iple kalan 2 li ve 3 lü ilmeklere gelince geri dönüp 2li ve 3 lü ilmekleri bir sıra daha örüp tekrar örgüye devam edilir.(2 li,3 lü ilmeklerin uzaması için.)

  --- Araya 3 sıra beyaz iple haroşa örülür.Kalan 2 li ve 3 lü ilmekler haroşa örgülerin üstünde kalacak şekilde örmeden alınır.Beyaz haroşalar bittikten sonra renkli iple kesilen ilmekler artırılarak, artırılan ilmekler kesilerek devam edilir.

  kol kısmına gelince Ressimdeki gibi 20 ilmek sadan ve soldan kesin kalan 40 ilmekle devam edin omuzlara gelince 20 ilmek ör 20 ilmek yaka için kes 20 ilmek omuz bandı için ör yaka kısmında tekrar omuz ilmeklerinin arasına 20 ilmek atın 4 sıra haroşa ördükten sonra tekrar örneği kurun 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Bebeklerine yelek örmek isteyen anneler tığ ve ip ile çok güzel yelekler örebilirler. Yelek örmek ama model bulamayan anneler yukarıda bulunan yelekten örebilirler.Bu yeleği örmek için yukarıdaki tarifi uygulamanız yeterlidir.
+ Yorum Gönder


nako örgü modelleri anlatımlı,  nako anlatımlı bebek örgü modelleri,  bebek yelek modelleri ve yapılışı anlatımlı,  şişle anlatımlı yelek modelleri,  açıklamalı çocuk yelekleri