+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Zeytinyağının Cilde Faydası Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Zeytinyağının Cilde Faydası Nedir
  Zeytinyağının cilde faydası nedir kısaca

  Arkadaşlar zeytinyağının cilde ne gibi bir faydası var lütfen kısaca açıklar mısınız?
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Zeytinyağının Cilde Faydası hakkında bilgi

  Zeytinyağının yüze faydaları bakımından diğer bitki yağlarından oldukça avantajlıdır. Diğer yandan zeytinyağının cilde zararları da doğal bir yağ olduğu için en alt düzeydedir. Zeytinyağının uygulanmasında en çok zeytinyağının saça faydaları ile zeytinyağının sivilcelere faydası ön plana çıkmaktadır. Şimdi sizlere zeytinyağının yararları hakkında bilgi verceğimiz yazımızda zeytinyağının cilde nasıl uygulanır, zeytinyağının saça uygulanması,zeytinyağının cilde hangi faydaları vardır gibi sorulara da doyurucu yanıtlar bulabileceksiniz. Yazının sonunda ise sivilcelere iyi gelen bir zeytinyağlı yüz maskesi tarifi aktaracağız.

  Zeytinyağının Yüze ve Cilde Faydaları Nelerdir


  zeytinyağı cilde faydaları
  Zeytinyağı doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengin bir yağdır. Özellikle omega-3 açısından zengindir. Omega-3′ün cilt üzerindeki etkilerinden bir tanesi, özellikle de eksikliği ciltte kurumalara, pul pul dökülmelere, tırnaklada ve saçlarda güçsüzlüğüne ve kırılmaya sebep olur.

  Zeytinyağı cilde esneklik kazandırır. Bu özelliğinden dolayı hamile bayanlar çok rahatlıkla hamileliğin son dönemleri olan 7.8.9. aylarında vücutlarına masaj yoluyla zeytinyağını uygulayabilirler.

  Zeytinyağı yüzyıllar boyunca sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir cilt için özellikle bayanlar tarafından kullanılmıştır. Zeytinyağının cilde esneklik kazandırması gibi güzel özelliklerinin yanında ağır dokusu ile kullanımına dikkat edilmelidir. Zeytinyağı cilde uygulanırken çok az miktarlarda ve masaj yolu ile uygulanması gerekir. Özellikle yağlı ciltlere sahip olanlar zeytinyağı kullanımında daha dikkatli olmaları gerekir. Bunun sebebi zeytinyağının cilt üzerinde yağlanmayı hızlandırabilecek olmasıdır. Aynı zamanda uygulama sonrasında ciltte hafif yapışkan bir his bırakabilir.

  Evde zeytinyağı ve deniz tuzu ile hazırlayacağınız kür sayesinde günün stresini vücudunuzdan atabilir ve cildinize esneklik kazandırabilirsiniz.

  Fransa’da yapılan bir araştırma, günlük diyetlerinde zeytinyağı kullanımına öncelik veren 65 yaş üzerindeki kişilerde felç riskinin yüzde 41 azaldığını ortaya çıkardı

  FRANSA’da Bordeaux Üniversitesi tarafından yapılan araştırma kapsamında, Bordeux, Dijon ve Montepellier kentlerinde 65 yaş üstü 7 bin 625 kişi beş yıl boyunca gıda rejimleri açısından takip edildi. Yemek ve salatalarda daha çok zeytinyağı kullanmayı tercih eden kişilerin, hiç kullanmayanlara göre felç geçirme riskinin çok daha az olduğu gözlemlendi. Bu süre içinde çoğu sızma zeytinyağı kullanan deneklerden sadece 148’inde inme görüldü. Araştırmayı yürüten Dr. Cecilia Saimeri, 65 yaş üzeri hastalarda felç riskinin arttığına dikkat çekerek, zeytinyağının hastalığı önlemede, en ucuz ve kolay yöntem olabileceğini ifade etti. zeytinyağının besin değerleri açısından genç yaşlı herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir besin maddesi ve bitkisel yağdır

 3. Fatma
  Administrator
  Zeytin yağının hem cilde hem saça hem vücut sağlığına olan faydaları saymakla bitmez. Özelikle hamilelik çatlaklarını önlemede zeytin yağının üstüne başka ürün tanımam.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Zeytin yağı tarih öncesinden beri kullanılan bir yağ çeşididir. Mısırlılar zamanında cildi ve saçı beslemek için sıklıkla başvurulan zeytin yağının faydaları çoktur. Cildi besleyen zeytin yağı cilde canlılık verip kırışıklığı önler. Ayrıca saçlar üzerinde de etkili olan zeytin yağı saç dökülmelerine karşı etkilidir. Zeytin yağı zayıf bebeklerin vücuduna sürülürse bebeklerin hızla gelişmelerine yardımcı olacaktır.

+ Yorum Gönder