+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Ciltteki Siyah noktalar Nasıl Oluşur Yüzdeki Siyah Nok-ta Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Ciltteki Siyah noktalar Nasıl Oluşur Yüzdeki Siyah Nok-ta Tedavisi
  Ciltteki Siyah noktalar Nasıl Oluşur

  Arkadaşlar ciltteki siyah noktalar sizce nasıl oluşur anlatır mısınız?

  Siyah noktalar ergenlik sivilcelerinin ilk basamağı-dır. Bazı kişilerde daha fazla görülür ve bazılarında da si-vilceye dönüşür. Siyah noktaları çok olanlarda siyah nok-talara yönelik soyucu kremlerin kullanıldığı bir tedavi uy-gulanır. Ancak ilaçlar yaşa, siyah siyah noktaların sayısı-na ve başka özelliklere de bağlı olduğu için kullanılacak ilaçlardaki maddelerin oranları cilt doktorunca belirlen-melidir. Türkiye'de siyah noktalar için kullanılan ticari bir ilaç henüz yok. Eczanelerde, cilt doktorlarının önerdiği oranlar doğrultusunda ana maddelerden karışımlar hazır-lanmaktadır. Tedavide benzoyleperoxyd içeren ilaçlar kul-lanılır. Derinin özelliğine göre retinoik asit de kullanıla-cak maddelerin yüzdelerinin uzman doktor tarafından be-lirlenmesi çok önemlidir
 2. Zarafet
  Üye

  Siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolları da var. Örneğin yoğurtla bir limonun suyunu karıştırıp yüzünüze sürüp 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz. Yulaf maskeside siyah noktalar için etkilidir.
+ Yorum Gönder