+ Yorum Gönder
Ekoloji ve Çevre ve Çevre Bilimi Forumunda dünyadaki çevre kirliliği ve sorunları Konusunu Okuyorsunuz..
  1. Harbi @ kız
    Bayan Üye

    dünyadaki çevre kirliliği ve sorunları
    dünyadaki çevre kirliliği

    Dünyanın hızla artan nüfusu, plansız sanayileşme ve sağlıksız kentleşme, nükleer denemeler, bölgesel savaşlar, verimi artırmak amacıyla kullanılan tarım ilaçları, yapay gübreler ve artan deterjan gibi kimyasal maddelerin kullanımı giderek çevre kirliliğine neden olarak çevre sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak kirlenen hava, su ve toprak canlıların yaşamını olumsuz yönde etkileyecek boyutlara ulaşmıştır.

    Dünyadaki Genel olarak çevre sorunları, insanların yaşadıkları hayat ortamının doğal yapısını tahrip etmektedir. Bu tahribat yaşamın yoğun olduğu alanlarda daha hızlı, yaşam ve yerleşimin olduğu bölgelerde daha yavaş olmaktadır. Bozulan bu doğal hayat çevre üzerinde yaşayan tüm canlıların yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm Dünyada İnsanlar kendilerine daha rahat ve ferah yaşam koşulları sağlamak için doğal olarak çevreye zarar vermektedirler.  2. Nesrin
    Devamlı Üye

    Dünyada çevre kirlliliğini insanlar yapmaktadırlar. çünkü doğa çöp üretmez. insanların yerlere attıkları çöpler, lavabolara boşallttıkları yağlar , toprağa attıkları plastik çöpler ve ürettikleri araba gibi taşıtlar insanların yaşadıkları çevreyi kirletmelerine neden olmaktadır.
+ Yorum Gönder