+ Yorum Gönder
Ekoloji ve Çevre ve Çevre Bilimi Forumunda Çevre Kirliliği Yaşamımızı Nasıl Etkiler? - Çevre Kirliliğinin Canlılara Etkisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Çevre Kirliliği Yaşamımızı Nasıl Etkiler? - Çevre Kirliliğinin Canlılara Etkisi
  Çevre Kirliliği Yaşamımızı Nasıl Etkiler?  Birleşmiş Milletler dünya çapında doğal hayatın tahrip edilmesinin, insanların sağlık ve refahını etkilediği sonucuna varan önemli bir rapor hazırladı.

  Birleşmiş Milletler Çevre Programı'nın hazırladığı "Küresel Çevreye Bakış" adlı raporda, çevre problemleri olarak, ekilebilir arazilerin azalması, ormanların kaybedilmesi, kirlilik, temiz su kaynaklarının azalması ve aşırı balık avlanması sıralandı.

  Raporda bu gidişi tersine çevirmek için gereken acilen hareket geçme anlayışının eksik olduğu belirtildi.

  Birleşmiş Milletler Çevre Programı'nın Genel Direktörü Achim Steiner "Varolan sorunların üzerine, yenileri ekleniyor" dedi.

  Raporda ayrıca, gelişmiş ülkelerde giderilen bazı çevre problemlerinin, kalkınmakta olan ülke halklarının refahını riske attığı kaydedildi.

  Rapor, sürdürebilir kalkınma anlayışını Birleşmiş Milletler'in ana amaçlarından biri haline getiren, Dünya Çevre ve Kalkınma Komisyonu toplantısının 20. yıldönümünde yayınlandı.

  Çalışmada o günden bu yana, çevre kirliliğiyle ilgili göstergelerde daha da kaygı verici gelişmeler yaşandığı belirtildi.

  Bunlar da , balık stoklarının azalması, özellikle Afrika'da tarım arazilerinin küçülmesi, temiz içme suyu bulamayan insanların sayısının hiç olmadığı kadar artması, karbon salımlarının yükselmesi ve biyolojik çeşitliliğin azalması olarak sıralandı.

  Raporun önsozünü yazan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon "Çevreye yönelen bu saldırı insaoğlunun son yıllarda kaydettiği gelişmelerin altını oyuyor" ifadesini kullandı.

  KAYNAK: BBC 2. maviada4433
  Yeni Üye

  ellerine sağlık
  teşekkür ederim paylaştığın için
 3. ışılsu
  Yeni Üye
  güzel hemde çok süper
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Çevre kirliliği yaşantımızı büyük bir derecede olumsuz bir şekilde etkiler. insanlarda hastalıklar meydana gelir, hayvanlar ölür, insanlarda mutasyonlar gerçekleşebilir. kısacası çevre kirliliğinin olması yaşamımızı berbat eder.

+ Yorum Gönder


çevre kirliliği hayatımızı nasıl etkiler,  çevre kirliliğinin hayatımıza etkileri,  çevre kirliliğinin yaşamımıza etkileri nelerdir,  çevre kirliliğinin yaşama etkileri nelerdir,  çevre sorunları bizi nasıl etkiler,  çevre kirliliğinin yaşama etkileri