+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar & Teknoloji Forumunda İphone nerede üretilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  İphone nerede üretilir

  İphone Üretiliş Yeri


  Iphone nasıl telefondur?
  iPhone (telaffuzu /ˈaɪ.foʊn/), Apple tarafından tasarlanan ve üretilen multimedya ve internet özelliklerini destekleyen akıllı telefondur. İlk modeli 9 Ocak 2007'de tanıtılmıştır.[1]

  iPhone'da dahili kamera, yazılı mesajlaşma ve görsel sesli mesajlar, taşınabilir medya çalar, Safari internet tarayıcısı, e-posta ve kablosuz internet özellikleri bulunmaktadır. Kullanıcı arayüzü çoklu dokunmatik ekrana uygun olarak fiziksel klavye yerine sanal klavye özelliği ile birlikte oluşturulmuştur. 3. parti yazılım desteği de bulunduran iPhone, 2008'in ortalarında faaliyete geçen App Store sayesinde 700.000'den fazla Apple tarafından onaylanmış uygulamayı desteklemektedir.[2] Bu uygulamalar App Store içinde yirmi farklı türe ayrılarak listelenmektedir.

  iPhone'nun altı farklı modelinin yanı sıra altı farklı iOS sürümü bulunmaktadır. Altı modelin ilk beş modelinin 3,5" ekranı varken altıncı telefon iPhone 5'te ilk defa ekran boyutu değiştirelerek 4" yapılmıştır. İlk model dokunmatik ekranlı iPhone devrimsel nitelikliydi; iPhone 3G ve 3GS aynı kasaya sahiptir ama 3GS'te gelen video çekme özelliği, daha yüksek RAM vardır ve bu telefonu ayrı kılmıştır. iPhone 4'te ise tamamen farklı kasa kullanılmıştır bu kasanın ön ve arka yüzü güçlendirilmiş camdan yapılmıştır; bunun yanı sıra daha yüksek RAM kapasitesi ve ön yüze kamera eklenmiştir. iPhone 4'tten sonraki model iPhone 4S eski jenerasyon iPhone ile aynı kasaya sahipken tek fark antenlerin yerlerin değiştirilmesidir; iPhone 4S 8MP Apple'ın özel geliştirdiği iSight kamera ile gelmiştir, aynı zamanda çıktığı dönem sadece 4S'te kullanılan sesli komut asistanı Siri telefonaneklenmiştir (Siri; iOS 6 ile the New iPad'de, 5. jenerasyon iPod'da ve iPhone 5'te kullanılmıştır.). Apple'ın en son çıkardığı iPhone 5 4S hatlarını koruyarak yeni bir tasarımla gelmiştir. Bu tasarımın en büyük özelliği ekran boyutunun değiştirilmesidir, iPhone 5'e yeni A6 işlemci gelmiştir ve bellek arttırılmıştır.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  İphone telefonları günümüzün en önemli cep telefonlarından bir tanesidir Aple tarafında üretilmiştir iphone telefonların güzel ve ilginç özellikleri vardır.
+ Yorum Gönder


iphone nerede üretiliyor,  iphone 4s nerede üretiliyor,  iphone 5 nerede üretiliyor,  iphone nerede üretilir,  iphone üretim yeri,  iphone 4 nerede üretiliyor