+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Komşulukla ilgili öykü yazınız kısa olsun Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Komşulukla ilgili öykü yazınız kısa olsun
  Komşuluk ile ilgili öykü ve hikaye örnekleri paylaşır mısınız? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  komşulukla ilgili hikaye..

  Biri, Resul-i Ekrem (s.a.v)’ın huzuruna geldi ve:

  - Bana eziyet ederek huzurumu bozuyor’ diye komşusunu şikayet etti.

  Resul-i Ekrem (s.a.v):

  - Tahammül et ve komşunun gürültü patırtısına aldırma, belki gidişatını değiştirir, buyurdu.

  Bir müddet sonra ikinci defa gelerek şikayet etti. Resul-i Ekrem (s.a.v) bu kez de tahammül et buyurdu.

  Üçüncü defa geldi. ve

  - Ya Resulallah, benim bu komşum gidişatını düzeltmiyor, beni ve ailemi rahatsız etmek için gerekenlerin hepsini yapıyor’ dedi.

  Resul-i Ekrem (s.a.v) bu defa ona

  - Cuma günü, ev eşyalarını dışarı çıkar, yoldan gelip geçen halk görsün. Halk, sana ‘niçin ev eşyalarını buraya döktün?’ diye soracaktır. ‘Kötü komşunun elinden’ diyerek şikayetini bütün halka söyle.

  Şikayetçi aynısını yaptı, eziyet eden komşu ise peygamber daima tahammül et diyecek diye, hayal ediyordu. Halbuki zülmün def edilmesi hukukun müdafaası hususunda İslamiyetin, mütecavize saygı göstermeyeceğini bilmiyordu. Böylelikle herkesin huzurunda rezil olacağını sezen eziyetçi komşu, konuyu öğrenince yalvarıp yakarmaya başladı ve adamın, eşyasını evine taşımasını rica etti. Aynı zamanda komşusunu incitecek şekilde bir şey yapmamaya söz verdi.
+ Yorum Gönder


komşulukla ilgili kısa hikayeler,  komşulukla ilgili hikayeler,  komşulukla ilgili hikaye kisaca,  komşuluk ilgili hikaye,  komsulukla ilgili anlamli kisa hikayeler