+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Çiçekli bitkiler çicekli bitki nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çiçekli bitkiler çicekli bitki nedir
  Çiçekli bitkiler çicekli bitki nedir ? Çiçekli bitkiler nasıl yetiştirilir bana çiçekli bitkilerin nasıl yetiştirildiği konusunda bilgi verebilir misiniz? Çiçekli bitki yetiştirmek için neler yapılabilir her çiçek aynı şekilde mi yetişir yada her çiçek için farklı bir yetiştirme tekniklerimi kullanılmalı bana bu konuda bilgi verebilir misiniz. 2. Ayyıldız Bayrak
  Devamlı Üye

  Bitkiler de tüm canlılar gibi beslenir, gelişir ve ürerler. Çiçekli bitkilerin üreme organları çiçektir. Çiçekli bitkilerde üreme eşeyli olarak gerçekleşir. Tohum ilerde gelişecek olan bitkinin küçük bir taslağını yani embriyonu taşır. Çiçekli bitkilere aynı zamanda tohumlu bitkiler de denir.

  Çiçekli Bitkilerin Özellikleri

  1 – Üreme organı olan çiçek vardır.
  2 – Kök, gövde ve yaprakları vardır.
  3 – Gövde ve yapraklarında iletim boruları vardır.
  4 – Eşeyli üreme ile çoğalırlar.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Bütün bitkiler beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Bitkiler topraktan suda ve güneş yada gün ışığı i,le beslenirler. Bitkiler çiçekli ve çiçeksiz bitkiler olarak ayrılmaktadırlar. Çiçekli bitkilerin bazıları tohum olarak bazıları fide olarak bazıları da soğan olarak ekilmektedir. Bütün bitkiler bakıma ihtiyaç duyarlar. Çiçekli bitki yetiştirmek isteyenler yetiştirmek istedikleri bitkinin özellikleri konusunda bilgi almalı ve bitkiyi bu bilgilere göre yetiştirmelidirler.
+ Yorum Gönder