+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Hayvanlar neden hasta olurlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayvanlar neden hasta olurlar
  hayvanlar neden hasta olurlar ben onu çok merak ediyorum? Hayvanlar hangi nedenlerden dolayı hasta olurlar hayvanların hastalanmalarının önüne nasıl geçilir bana bu konuda acil bilgi gerekiyor bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Acil bilgi verebilirsneiz çok sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Hayvanlar neden hasta olurlar


  Merkezi Basel, İsviçre’de bulunan ve 40’a yakın ülkede şubesi olan Novartis Hayvan Sağlığı Bölümü, dünya genelinde yaklaşık 2300 çalışanıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

  Novartis Hayvan Sağlığı Bölümü, evcil hayvanların ve çiftlik hayvanlarının sağlığını korumayı ve iyileştirmeyi amaç edinmiştir. Solunum ve sindirim yolu hastalıkları, iç ve dış parazitler, artrit ağrı kontrolü, böbrek ve kalp hastalıkları ile alerjik hastalıklar gibi en sık görülen hayvan hastalıklarına yönelik yeni ve üstün çözümler sunan Bölüm, haşere kontrolüne yönelik insektisitlerde de ön sırada yer almaktadır.

  Novartis Hayvan Sağlığı Bölümü’ndeki bilim adamları hastalıklara karşı yeni uygulama teknolojileri araştırarak hayvan sağlığını ve verimliliğini iyileştirmek için çalışmalarını sürdürmektedirler.

  Türkiye'deki Hayvan Sağlığı Bölümü’nün faaliyetleri, ruminantlarda (sığır, koyun) ve özellikle tavukçulukta görülen hastalıkların koruma ve tedavisinde yoğunlaşmıştır. Ayrıca karasinek mücadelesinde etkili ilaçlarla üreticilere havyan sağlığını koruma ve verimliliğini artırma konusunda yardımcı olunmaktadır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Hayvanlar doğal dengenin bozulmasından, tarımda ilaçların kullanılmasından suni yemlerin tüketilmesinden yaşadıkları ortamın sağlıksız olması nedenleri ile hastalanırlar. Ayrıca kurtlar vb nedenlerde hayvanların hastalanmalarına neden olmaktadır. Hayvanların hastalanmalarının önem geçmek için hayvanların doğal yemler ile beslemeye dikkat etmeliyiz. Ahırların sağlıklı olmasına dikkat etmeli hayvanlara gerekli vitaminleri vermeye dikkat etmeliyiz.
+ Yorum Gönder


hayvanlar neden hasta olur