+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda e okulda hikaye kitaplarının isimlerini girme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  e okulda hikaye kitaplarının isimlerini girme
  e okulda hikaye kitaplarının isimlerini nasıl giricem? öğrencilerimin okudukları kitapları e-okula girmemiz gerekiyor fakat bunu nasıl yapabilirim bilmiyorum. Sistem henüz çok yeni ve karmaşık geliyor bana 2. Mine
  Devamlı Üye

  e okulda hikaye kitaplarının isimlerini girme

  ilgili haber

  MEB nihayet e-Okula kitap girme yöntemini değiştirdi! Daha önce öğretmenlere bir eziyet haline gelen e-Okula kitap girme işi, yapılan düzenlemelerle öğretmenlerin yükünü az da olsa hafifletti.

  Daha önce “e-Okul mu, e-Eziyet mi?” başlıklı haberimizde, e-Okula kitap girme işlemlerinin yanlışlığından ve olması gereken sistemden bahsetmiştik.

  MEB, 04.04.2011 tarihi itibariyle yaptığı düzenleme ile e-Okula kitap girme işini kolaylaştırdı.

  Yeni sistemde, öğretmenlere “sınıf kütüphanesi” oluşturma imkanı tanınırken, öğrencilerin okuduğu kitapların kitap listesi üzerinden seçilmesi sağlandı.

  Öğrenci seçiminden sonra açılan sınıf kitaplığı listesinden öğrencinin okuduğu kitaplar tek tek seçilerek ve kaydedilerek işlem tek bir adımda tamamlanabiliyor.

  Ayrıca daha önceki yılda girilen kitap kayıtları da sınıf kitaplığı listesine aktarılmış durumda öğretmenlerin karşısına çıkıyor.

  Kayıtlı kitaplar üzerinde düzenleme yapılmasına, mevcut kitapların silinmesine, yeni kitap eklenmesine izin verilen sistemde, öğrencinin daha önce okuduğu kitapların değiştirilmesine izin verilmiyor.

  Not: Eğer e-Okul’da bilgi girişleri için gerekli menüye ulaşamıyorsanız okul idarenizi yetkilendirme işlemi yapması konusunda bilgilendiriniz.
 3. Ziyaretçi
  teşekkür emeklerinize saglık
+ Yorum Gönder