+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda yıllık gelir vergisi beyannamesi nasıl doldurulur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Güneş Hoca
  Devamlı Üye

  yıllık gelir vergisi beyannamesi nasıl doldurulur
  yıllık gelir vergisi beyannamesi nasıl doldurulur 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  yıllık gelir vergisi beyannamesi nasıl doldurulur ile ilgili aramalar
  yıllık gelir vergisi hesaplama yıllık gelir vergisi beyannamesi dolu örneği

  VERGİ BEYANNAMESİ NASIL DOLDURULUR?

  Birden çok işverenden ücret geliri elde edenlerin beyanname vermesi gerekiyor. Beyannameye dair bilinmesi gerekenler

  Birden çok işverenden ücret geliri elde edenlerin beyanname vermesi gerekiyor. Ancak birinci işveren dışındakilerinden elde edilen gelirin yıllık tutarı 2011 için 23 bin lirayı aşmalı. Birden fazla işverenden ücret geliri elde edenlerin beyan durumu farklılıklar içeriyor.

  Tek işverende gerekmez

  Tek işverenden elde edilen ücret gelirinin tutarı ne olursa olsun beyana tabi değil. Buna karşın birden fazla işverenden ücret alanların, birincinin dışındaki işveren ya da işverenlerden elde ettikleri ücret gelirinin, yıllık tutarı 2011'de 23 bin lirayı aşması durumunda beyanname verilmesi gerekir.

  Başka ülke için durum farklı

  Ancak ücretlerini yabancı ülkede bulunan işverenden doğrudan doğruya alan çalışanların ve istisna dışı olan yabancı elçilik ve konsolosluk memurları ile hizmetlilerinin ücret gelirleri için yıllık beyanname vermeleri gerekir.

  İbrahim Bey ücret ve kira geliri alıyor

  İbrahim Beyin 2011 yılı gelirleri aşağıdaki gibi olup, ücret gelirleri ile işyeri kira gelirleri tevkif yoluyla vergilendirilmiştir.
+ Yorum Gönder


yıllık gelir vergisi beyannamesi dolu örneği,  yıllık gelir vergisi beyannamesi nasıl doldurulur 2013,  yıllık gelir vergisi beyannamesi doldurulmuş örneği,  yıllık gelir vergisi beyannamesi nasıl doldurulur örnek,  yıllık gelir vergisi beyannamesi eki nasıl doldurulur