+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Avustralya hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Avustralya hakkında bilgi
  Avustralya hakkında kısaca bilgi vermenizi istiyorum ve bir resim paylaşmanızı istiyorum Umarım bana yardımcı olursunuz. bunun dışında bana avusturalyanın tam olarak hangi kıtada yer aldığını ve ne gibi coğrafik özelliklere sahip olduğu hakkında bilgi alabilir miyim. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  cevap Avustralya hakkında bilgi


  Avustralya hakkında bilgi.jpg
  Avustralya, güney yarım kürede yer alan bir ülkedir. Hint ve Büyük Okyanus arasında uzanır. Tamamı bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda'dır. Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney'dir.
  Avustralya, 8.617.930 km² karada, 80.920 km² sularda olmak üzere toplam 8.686.850 km²'lik bir alana kurulmuştur. Hiçbir ülkeyle kara sınırı yoktur. Çevresinde sadece 25.760 kilometrelik bir sahil şeridi vardır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Avustralya bilindiği gibi dünya da yer alan önemli ülkelerden biri olup bu ülke bilindiği gibi güney yarım kürede yer almaktadır. bunun dışında Avustralya bilindiği gibi bir adalar ülkesidir. son olarak bu ülke yaklaşık olarak 24 milyonluk bir nüfusa sahiptir.
+ Yorum Gönder