+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda İsmail hakkı talas hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İsmail hakkı talas hakkında bilgi
  İsmail hakkı talas hakkında bilgi verebilir misin? Umarım bana yardımcı olursunuz. bunun dışında bana İsmail hakkı talasın nerede ve tam olarak kaç yılın da dünyaya geldiği hakkında da bilgi verebilir misiniz. kısacası bana İsmail hakkı talasın hayatını özetleyebilir misinz. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İsmail hakkı talas hakkında bilgi


  İsmail hakkı talas

  1909 Kayseri Talas doğumlu. Liseyi Adana’da bitirdi. Çeşitli illerde sınıf ve Türkçe öğretmenliği, idarecilik görevlerinde bulundu. İlköğretim öğrencileri için ders kitapları, ünite dergileri, yardımcı ders kitapları hazırladı. 1978 yılında vefat etti.
  Eserleri: Armağan, Bahar, Pınar, Vatan, Günaydın, Cumhuriyet, Güneş, 10 kasım, 23 Nisan 19 mayıs Şiirleri, Bütün Şiirlerim.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İsmail hakkı talas bilindiği gibi kayseri doğumlu önemli bir şairidir. bunun dışımda bilindiği gibi İsmail hakkı talas genel olarak hatta her zaman ders kitaplarında yer laması için şiirler yazmıştır ve bu yüzden şiirleride ona göre şekillenmiştir.
+ Yorum Gönder


ismail hakkı talas ile ilgili bilgiler,  i.hakkı talas hakkında kısa bilgi,  ismail hakkı talas hakkında kısa bilgi,  ismail hakkı talas,  ismail hakkı talas vikipedi,  İ.Hakkı Talas hakkinda bilgi