+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Müzeler hakkında bilgi kısa Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Müzeler hakkında bilgi kısa
  Müzeler hakkında kısaca özetleyebilir misin Umarım bana yardımcı olursunuz. Müzeler ne zaman hangi amaç ile kurulmuşlardır. Ülkemizde bulunan müzeler ne işe yararlar bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Müzeler hakkında bilgi kısa

  Müze sanat ve bilim eserlerinin veya sanat ve bilime yarayan nesnelerin saklandığı, halka gösterilmek için sergilendiği yer veya yapılardır.

  Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişi daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır.

  Müzelerde bulunan nesnelere ait bilgiler müze içinde ve dışında yazılı ve sözlü olarak açıklanır. Müzeyi gezen ziyaretçilerin müzedeki eserler hakkında detaylı bilgi edinmeleri sağlanır. Onlara müzelerle ilgili bilgiler verilir.

  Müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına önemli katkılarda bulunurlar. Bilim, sanat, folklor ve antika eşyalar gibi çeşitli konulardaki eserleri bir arada sunabileceği gibi doğa, etnografya ve havacılık gibi sadece tek bir konuyu içeren eserleri de sergileyebilirler.
  Müze türleri

  Arkeoloji Müzesi
  Coğrafya Müzeleri
  Doğa ve Çevre Müzeleri
  Etnografya Müzeleri
  Güzel Sanatlar Müzeleri
  Tarih Müzeleri
  Sanayi Müzeleri
  Askeri Müzeler
  Bilim Müzeleri
  Denizcilik Müzeleri
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Müzeler Ülkemizde bulunan tarihi eserlerin sanat ve bilim eserlerinin sergilendiği yapılardır. Müzeler daha çok tarihi zenginliklerimizin sergilendiği yerlerdir. Müzeler kapalı ve açık olmak üzere değişmektedir. Askeri ve savaş müzeleri açık müzelerdir. Müzelerde sergilenen eserler incelemeden geçtikten sonra müzede sergilenirler.
+ Yorum Gönder


müzeler hakkında kısa bilgi