+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda mustafa kemal atatürk çanakkale savaşı sözleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  mustafa kemal atatürk çanakkale savaşı sözleri
  Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale savaşında sözlerini paylaşabilir misin? Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale savaşı sırasında ne gibi sözler söylemiştir bu sözlerden günümüze ulaşanlar konusunda bana bilgi verebilir misiniz? 2. Asel
  Bayan Üye

  mustafa kemal atatürk çanakkale savaşı sözleri

  Mustafa kemal atatürk çanakkale savaşı sözleri nelerdir

  Çanakkale Savaşında Atatürkün Söylediği Sözler
  Atatürk'ün Çanakkale Savaşında Söylediği Sözler

  Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur

  Ben, size taarruz emretmiyorum;ölmeyi emrediyorum!Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar geçebilir.

  Bir gün gelecek,ben,hayal olarak kabul ettiginiz bu inkilaplari basaracagim.

  Geldikleri gibi gidecekler

  Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepnize hatırlatırım.

  Atatürk'ün yabancı orduların şehit düşen askerleri için, ''Şimdi dost bir ülkenin topraklarında yatıyorsunuz. Huzur içinde uyuyun. Bizim için Mehmetler ile Jonny'ler arasında bir fark yok'' dediğini, yabancı şehitlerin annelerine de ''Oğullarını uzak ülkelerden buraya gönderen anneler siz de gözyaşlarınızı silin. Oğullarınız şimdi bizim bağrımızda huzur içinde yatıyor. Canlarını bu ülkede kaybederek, onlar artık bizim de evlatlarımız oldu'' demiştir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Çanakkale savaşında Atatürk Türk halkının ne kadar başarılı ve mücadeleci olduğunu göstermek için bazı sözler söylemiştir. Atatürkün sözlerinden bazıları şunlardır; Geldikleri gibi gidecekler, Gün gelecek hayal olarak kabul ettiğiniz ınkılapları başaracağım, çanakkale geçilmez gibi sözler söylemiştir.
+ Yorum Gönder