+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda yengeçler neyle beslenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  yengeçler neyle beslenir
  Yengeçlerin neyle beslendiği hakkında bilgi

  yengec beslenmesi.jpg

  Yengeçler hem otçul hem de etçildir ve genellikle su yosunları ile beslenirler.Ayrıca yetenekleri ve türlerine göre yumuşakçalar, solucanlar, diğer kabuklular, mantarlar, bakteriler ve tortular gibi diğer besinleri de yerler. Çoğu yengeçler için bitkisel ve hayvansal kaynaklı karışık beslenme hızlı gelişim ve uygun bir vücut yapısı oluşumu için gereklidir.
 2. Fatma
  Administrator

  Su yosunlarıyla beslenen yengeçler, karışıkm olarak beslenen yengeçlerin evde bakımıda kolaydır. Akvaryumu onlar için uygun yaşam alanı haline çevirebilirsiniz. Ama yengece severken dikkat edin, elinizi kapabilirler
 3. Ziyaretçi
  Fatma hanım ben denizden kücük kabuklu bi yengeç buldum ama onu neyle besliycem

  Kabuklu derken deniz kabuğunun içinde yaşıyo
 4. Fatma
  Administrator
  Fatma hanım ben denizden kücük kabuklu bi yengeç buldum ama onu neyle besliycem

  Kabuklu derken deniz kabuğunun içinde yaşıyo


  Yengeçler deniz türleri arasında en ilginç beslenme şekline sahiptirler.Yengeçler sadece ot yada sadece et ile beslenmezler.Yengeçler et ve ot ile iki türlü besin tüketirler.Genellikle deniz yosunları ile beslenmeyi tercih ederler.
  Yengeçler türlerine göre değişiklik gösterirler,kıskaçlarına alabildikleri balıkları yerler.Mantar ve bakteri ilede beslenirler.Akvaryum içerisinde ki yengeçlerin rahat olabilmeleri için akvaryum içinde ağaç dalı, kaya ve bitki bolca olmalıdır.Beslenmelerine gelince ölmüş balık çiğ et yengeçlerin sevecekeleri besinlerdendir.Yengeçler Boyutlarına göre farklılık gösterirler.Boyutları büyüyen yengeçler kıskaçlarının tuttuğu tüm balıkları zedeleyecek öldürür ve yerler.

+ Yorum Gönder


yengec ne yer,  yengeçler ne ile beslenir,  yengeç nasıl beslenir,  yengeçler ne yer,  yengeç neyle beslenir,  yengecler neyle beslenir