+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Arıcılık Forumunda Ballı Süt ve Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Ballı Süt ve Faydaları
  Ballı Süt ve Faydaları hakkında bilgi


  Ballı süt ne zaman içilmelidir  Kahvaltı sofralarının olmazsa olmazları, mükemmel vitamin depoları süt ve bal. Balın tatlı , sütün ise yumuşatıcı özelliği size güne dinç bir şekilde başlamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda öksürüğe de iyi geldiği bilinmektedir . Tokluk hissi verir .

  Gece yatmadan önce içildinde de faydalıdır.

  Malzemeler
  Süt+ 1 tatlı kaşığı süzme bal

  Hazırlanışı
  Sütü ılık ısıtıp fincanımıza döküyoruz, sonra tatlı kaşığı balı içine koyuyoruz. Büyük bi keyifle içiyoruz.
 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Farklı arı resmi


  Güzel bir resim
 3. Sibel
  Devamlı Üye
  Ballı Süt ile ilgili bilgiler


  Ballı sütün faydaları nelerdir

  Uzmanlar özellikleçocuklara içirilen sütün içerisine sadece bir tatlı kaşığı kadar balın karıştırılmasıyla birlikte verildiği taktirde öksürüğün giderilebileceği ve kesilmesinde oldukça önemli rol oynayacağını bildiriyor. Ayrıca sütün içerisinde bulunan yağ asitleri çocuğun beyin gelişimi için oldukça önemli etmenlerden oluşurken,çocuklarıngüçlü kemiklere sahip olabilmesi ve rahat bir şekilde uyuması içinde süt öneriliyor.
  Genellikle kışın çocuklarınağızlarının yan kısmında oluşan yaralara sütün sürülmesi bu yaraları kayıp etmeyibaşarırken, bir bardak sütün 5-6 yaşındaki bir çocuğun günlük besin ihtiyacının yarısını karşıladığının tespit edildiğini dile getiriliyor. Özellikle kış aylarında sütlü tatlılar ve dondurma çeşitleri tüketmediğimiz için vücudumuza giren süt besinleri azalırken, bu aylarda süt tüketimini sık sık gerçekleştirmemiz kış hastalıklarına karşı da bizleri koruyor.

+ Yorum Gönder